1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: EIMIN kviečia įgyvendinti skaitmeninius viešojo sektoriaus sprendimus

0
1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: EIMIN kviečia įgyvendinti skaitmeninius viešojo sektoriaus sprendimus
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia antrąjį kvietimą viešojo sektoriaus teikiamoms paslaugoms skaitmeninti, kurio vertė siekia apie 19 mln. eurų. Pirmuoju kvietimu jau buvo atrinkti 55 valstybinių institucijų, valstybės įmonių ir savivaldybių projektai, kuriems įgyvendinti skirta 95 mln. eurų.

„Popierinių procedūrų atsisakymas užtikrina, kad paslaugos vartotojams būtų prieinamos ženkliai greičiau ir patogiau. Todėl keliame tikslą, kad 2030 m. modernizuotų skaitmeninių paslaugų dalis sudarytų ne mažiau kaip 86 proc. Skatiname valstybės institucijas, įstaigas ir įmones įgyvendinti skaitmeninių sprendimų kūrimo ir modernizavimo projektus, nes tai padės sparčiau ir efektyviau kurti viešojo sektoriaus skaitmeninį pagrindą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Iš viso skaitmeniniams sprendimams kurti skirta 115,26 mln. eurų lėšų, kurias planuojama paskirstyti iki šių metų pabaigos.

„Svarbu didžiausią naudą valstybei ir visuomenei teiksiančius skaitmeninius sprendimus įgyvendinti kuo skubiau, nes tai palengvina viešojo sektoriaus darbą ir užtikrina klientams patogią prieigą. Kartu galime užtikrinti aukštesnį administracinių ir viešųjų paslaugų skaitmenizavimo lygį ir jų prieinamumą Lietuvos gyventojams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina. 

Valstybės institucijos ir įstaigos, savivaldybės, valstybės įmonės, planuojančios įgyvendinti skaitmeninių sprendimų kūrimo ar modernizavimo projektus, paraiškas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai gali teikti  iki šių metų lapkričio 28 dienos.   

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs priemones, kurių bendra vertė siekia beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Papildoma informacija, susijusi su projektų atranka, yra pateikiama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.