Viceministras A. Zananavičius darbo vizitu lankėsi JAV

0
Viceministras A. Zananavičius darbo vizitu lankėsi JAV
Share

2024-03-21

Kovo 18–22 d. energetikos viceministras Albinas Zananavičius darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Vizito metu viceministras susitiko su JAV Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Andrew Light ir JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Elliot Kang.  

Susitikime su JAV Energetikos sekretoriaus pavaduotoju A. Light buvo pristatyti Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimai, Lietuvos raginimas kuo skubiau nutraukti rusiškų SGD importą į Europos Sąjungą, taip pat aptartos tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybės ir Lietuvos energetikos sistemos modeliavimo studijos LT100 darbai.

„Transatlantinė partnerystė yra labai svarbi. Per pastaruosius trejus metus padaryta didelė pažanga, plėtojant ir stiprinant dvišalį bendradarbiavimą. Šis bendradarbiavimas – tai daugiau nei partnerystė, tai bendras įsipareigojimas siekti 100 proc. atsinaujinančios elektros energijos tinklo ir energetinės nepriklausomybės. Su JAV Nacionaline atsinaujinančios energetikos laboratorijos pagalba esame pasirengę įveikti iššūkius ir kurti sprendimus, kurie ne tik patenkins mūsų energijos poreikius, bet ir taps pavyzdžiu Baltijos regionui“, – sakė viceministras A. Zananavičius.

Susitikimo su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju E. Kang metu buvo pristatyti Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslai ir strateginio planavimo svarba, siekiant dekarbonizacijos tikslų. „Šiandien pagrindinis Lietuvos energetikos politikos tikslas – energetinė nepriklausomybė ir savarankiškumas. Bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais ieškome būdų, kaip galėtume pasiekti savo strateginius tikslus ekonomiškiausiu, švariausiu ir novatoriškiausiu būdu“, – sakė viceministras.

Vizito JAV metu energetikos viceministras A. Zananavičius taip pat susitiko su Harvardo universiteto bendruomene, dalyvavo paskaitoje, skirtoje aptarti prekybinių santykių ir importo priklausomybės klausimus globalioje energetikos rinkoje, ir skaitė pranešimą Harvardo universiteto bendruomenei tema „Energetinės nepriklausomybės ir dekarbonizacijos link: Lietuvos sėkmės istorijos, ateities planai ir įžvalgos apie Europos energetikos ateitį“.