Šalyje praūžė Šv. Florijono dienos renginiai

0
Šalyje praūžė Šv. Florijono dienos renginiai
Share

2024-05-08

Pastarąją savaitę visos šalies priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir tarnybos minėjo Šv. Florijono dieną. Gegužės 6 d. šventė vyko Švenčionyse. Tądien už ugniagesius gelbėtojus vyko pamaldos Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčioje. Į jas atvyko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir darbuotojai, Švenčionių rajono savivaldybės meras su kolegomis ir kiti svečiai. Pamaldose buvo prisiminti ir į amžinybę išėję darbuotojai. Šventinio minėjimo metu ugniagesius gelbėtojus pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras, pareigūnams ir darbuotojams buvo įteikti apdovanojimai ir padėkos. Po sveikinimų buvo pašventinta naujoji Švenčionių PGT autocisterna.

Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Ugniagesių globėjo – šv. Florijono dienos minėjimas vyko gegužės 7 d. Ugniagesius gelbėtojus sveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Nerijus Statkus ir Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas. Profesinės šventės proga ugniagesiams gelbėtojams padėkota už sunkų darbą, palinkėta ir toliau išlikti tokiais, dėl kurių pastangų ir atsidavimo jie yra visuomenės apklausų reitingų viršūnėse.

Šv. Florijono garbei Kretingos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje mažiesiems rajono mokyklų ugdytiniams ir paaugliams buvo surengta Atvirų durų diena, o savivaldybės meras Antanas Kalnius profesinės šventės proga padėkos raštais apdovanojo labiausiai šiais metais nusipelniusius ugniagesius gelbėtojus.

Gegužės 3 d. Kretingos PGT prieigos nuo pat ryto prisipildė šurmulio: atidaryta Pranciškonų gimnazijos pradinukų darbų paroda, vaikams iš Rūdaičių mokyklos ir Darbėnų gimnazijos surengtos estafetės varžybos. Po jų skyrininkas Saulius Noreika papasakojo apie ugniagesių gelbėtojų darbui reikalingus gesinimo įrankius, hidraulinę įrangą, naudojamą autoįvykių metu, pademonstravo, kaip ji veikia, kantriai atsakinėjo į mažųjų klausimus.

Gaisrinėje apsilankė ir Marijono Daujoto progimnazijos septintokai bei Vydmantų gimnazijos pradinukai. Vaikai galėjo pasėdėti gaisriniame automobilyje.

Ugniagesiai gelbėtojai Dainius Domarkas ir Aurimas Kuskys pademonstravo, kaip, nuskambėjus aliarmui, per 44 sekundes apsirengti apsauginę aprangą, įšokti į gaisrinę mašiną ir kuo greičiau išvažiuoti. Paskui ugniagesiai imitavo, kaip, surišus dvigubas gelbėjimo kilpas,  o surišti jas reikia per 40 sekundžių, pro langą iškeliamas žmogus, kai į pastatą įeiti kitos galimybės nėra.

Vaikai taip pat pamatė, kaip sukarpomas per autoįvykį suknežintas automobilis ir ištraukiamas nukentėjęs žmogus.