Penktadienį tarptautinė kredito reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ dar kartą patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą A (aukštą) ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko galioti stabilią perspektyvą.
Agentūros sprendimą lėmė Lietuvos narystė Europos Sąjungoje, stabili fiskalinė ir makroekonominė politika, nedidelis valstybės skolos lygis ir atspari, į eksportą orientuota mūsų šalies ekonomika. Stabili perspektyva atspindi „DBRS Morningstar“ ekspertų vertinimą, kad rizikos yra subalansuotos.
Anot kredito reitingų agentūros, stabili fiskalinė padėtis ir santykinai maža valstybės skola (apie 40 proc. nuo BVP), lyginant su kitomis Europos Sąjungomis šalimis, leido valdžios institucijoms sušvelninti aukštų kainų poveikį. Tuo pačiu Lietuvoje įtvirtinta dujų tiekimo nepriklausomybė nuo rusijos didino šalies energetinį saugumą.
Agentūros ekspertų teigimu, nepaisant galimo ekonomikos sulėtėjimo, prognozuojamas ekonomikos augimas. „DBRS Morningstar“ laikosi nuomonės, kad Lietuva ir toliau vykdys apdairią fiskalinę politiką ir skolos lygis grįš į prieš pandemiją buvusią mažėjimo tendenciją, o viešojo sektoriaus išlaidos bus subalansuotos, vos tik dar pagerėjus ekonominei situacijai.
Kredito agentūros „DBRS Morningstar“ pranešimą galite rasti čia.
Paskutinį kartą „DBRS Morningstar“ Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjo 2021 m. lapkritį – pakėlė iš A į A (aukštą) su stabilia reitingo perspektyva.
Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody’s Investment Service“ pernai balandį Lietuvai yra patvirtinusi 2021 m. vasarį suteiktą ilgalaikio skolinimosi reitingą „A2“ (stabili perspektyva); „S&P Global Ratings“ gruodį paliko galioti 2020 m. vasarį suteiktą „A+“ ilgalaikio skolinimosi reitingą, perspektyvą pakeisdama iš stabilios į neigiamą, o „Fitch Ratings“ – patvirtino 2020 m. sausį Lietuvai suteiktą „A“ ilgalaikio skolinimosi reitingą (stabili perspektyva).
Papildoma informacija:
Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.
Kredito reitingams išreikšti kreditų reitingų agentūros vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.