Finansų ministrė Gintarė Skaistė išrinkta ERPB Valdytojų tarybos vicepirmininke

0
Finansų ministrė Gintarė Skaistė išrinkta ERPB Valdytojų tarybos vicepirmininke
Share

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Valdytojų tarybos metiniame susitikime Samarkande (Uzbekistane) finansų ministrė Gintarė Skaistė išrinkta Valdytojų tarybos vicepirmininke vieneriems metams, t.y. iki 2024 m. gegužės mėnesį vyksiančio metinio Valdytojų tarybos susitikimo Jerevane, Armėnijoje.

Pagrindinis Valdytojų tarybos pirmininko ir vicepirmininkų vaidmuo yra pirmininkauti ERPB metiniam Valdytojų tarybos susitikimui, kuriame priimami sprendimai strateginiais Banko veiklos klausimais. Be to, Gintarė Skaistė, kaip ERPB Valdytojų tarybos vicepirmininkė, dalyvaus sprendžiant aktualius klausimus dėl ERPB tolimesnės paramos Ukrainai, Banko veiklos geografinės plėtros bei prisidės prie kandidatų į kitąmet vyksiančius ERPB Prezidento rinkimus atrankos proceso.

„Tai svarbus įvertinimas Lietuvai, parodantis, kad esame matomi, girdimi ir vertinami tarptautinėje bendruomenėje. Vienas iš artimiausio laikotarpio banko prioritetų, prie kurio įgyvendinimo turėsiu galimybę prisidėti – priimti sprendimus, užtikrinančius tęstinę veiklą Ukrainoje, įskaitant investavimą į skubaus atstatymo projektus. Dabartinėje geopolitinėje ir ekonominėje situacijoje taip pat svarbu išlaikyti aktyvų ERPB vaidmenį dėl karo neigiamai paveiktose regiono valstybėse, įskaitant ir Baltijos šalis, pavyzdžiui įgyvendinant gyvybiškai svarbius energetinio savarankiškumo įtvirtinimo projektus, kad praėjusių metų precedentas rusijai manipuliuojant energijos rinka nebepasikartotų“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

ERPB Valdytojų tarybos metinio susitikimo metu kasmet renkami pirmininkas ir du vicepirmininkai vienerių metų laikotarpiui (iki kito metinio susitikimo). 2023-2024 m. ERPB valdytojų tarybos pirmininke paskirta Valdytoja iš Nyderlandų – finansų ministrė Sigrid Kaag, o vicepirmininke taip pat išrinkta Valdytoja iš Egipto – Tarptautinio bendradarbiavimo ministrė Rania Al-Mashatir.

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas– tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 71 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į 117 projektus, investicijos iš viso siekia 1,39 mlrd.  Praėjusiais metais ERPB Lietuvoje investavo rekordinį kiekį lėšų – 208 mln. eurų.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą, plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.
  • ERPB Valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas. ERPB Valdytoja iš Lietuvos yra finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • Valdytojų tarybos pirmininko ar vicepirmininko pozicijas gali užimti tik valdytojas. Vicepirmininkai dalyvauja administraciniuose Banko procesuose, sprendžiant aktualius tų metų klausimus.