Finansų viceministrė V. Markevičienė: „Į „Naujos kartos Lietuva“ plano papildymą svarbu kuo efektyviau įtraukti socialinius ir ekonominius partnerius“

0
Finansų viceministrė V. Markevičienė: „Į „Naujos kartos Lietuva“ plano papildymą svarbu kuo efektyviau įtraukti socialinius ir ekonominius partnerius“
Share

Finansų ministerijos ekspertai su socialiniais ir ekonominiais partneriais aptarė ministerijos parengtą atnaujintą „Naujos kartos Lietuva“ plano projektą, kuriuo siekiama papildomai paskatinti žaliąją pertvarką ir Lietuvos pramonės transformaciją, stiprinant šalies ūkio atsparumą.

„Mums labai svarbu įtraukti socialinius ir ekonominius partnerius į „Naujos kartos Lietuva“ plano atnaujinimo darbus, nes visus mus sieja bendras tikslas – sukurti kuo palankesnę ekosistemą ir sąlygas aukštos pridėtinės vertės verslo vystymui ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai. Tikiu, jog ši diskusija, tai raktas į geriausius sprendimus, kad planuojamos priemonės atitiktų tiek transformacijos tikslus, tiek įmonių poreikius ir galimybes“, – susitikimo metu kalbėjo finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Papildytu „Naujos kartos Lietuva“ planu siekiama ambicingų tikslų, kuriems numatoma papildomai skirti 1,8 mlrd. eurų, pasinaudojant skolinimosi instrumento galimybe bei „REPowerEU“ iniciatyvos lėšomis.

Atnaujintame „Naujos kartos Lietuva“ plane numatytas naujas iki 1 mlrd. eurų finansinis instrumentas žalioms, inovatyvioms, skaitmeninėms technologijoms bei aukštos pridėtinės vertės produktų gamybai ir eksportui vystyti. Šiuo metu dar rengiamas finansinio instrumento modelis, jog Lietuvos verslas taptų aktyvesniu žaliosios transformacijos rinkos dalyviu. Šis instrumentas prisidės prie Finansų ministerijos parengto Žaliųjų finansų veiksmų plano 2023-2026 m., kuriuo siekiama žalinti viešąjį sektorių ir administravimo procesus bei siekti didinti privataus sektoriaus finansavimą ir įsitraukimą į žaliąją pertvarką.

Dvigubai spartinama ir ambicija iki 2030 m. visą valstybei reikalingą elektros energijos kiekį pasigaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių – bus sparčiau įgyvendintas 1 gigavato projektas, užtikrinsiantis Lietuvos elektros sektoriaus energetinį savarankiškumą. Todėl beveik 700 mln. eurų bus nukreipiami į saulės ir vėjo energijos gamybą, kuri bus skirta energetinio skurdo bendrijoms, verslui bei savivaldybėms ir centrinės valdžios pastatams aprūpinti.

Renginyje dalyvavo darbdavių ir verslo sektoriaus bei kitų susijusių asocijuotų organizacijų atstovai. Taip pat Prezidentūros ir valstybinių institucijų atstovai.