A. Armonaitė JAV su „Plug and Play“ vadovu aptarė veiklos Lietuvoje pradžią

0
A. Armonaitė JAV su „Plug and Play“ vadovu aptarė veiklos Lietuvoje pradžią
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vizito JAV metu susitiko su „Plug and Play“ vadovu Saeedu Amidi ir aptarė Lietuvoje startavusios programos pradžią, taip pat galimą glaudesnį bendradarbiavimą. 

JAV įmonė „Plug and Play“ šiemet pradėjo pirmąjį tarptautinės akceleravimo programos ciklą Lietuvoje, skirtą padėti augti ankstyvosios stadijos technologijų startuoliams. Sausio mėnesį paskelbta startuolių atranka į akceleravimo programą. 

„Su „Plug and Play“ vadovu, kuris įžvelgia didelį mūsų startuolių potencialą, aptarėme jų veiklos pradžią Lietuvoje ir galimas platesnes bendradarbiavimo galimybes. „Plug and Play“ atėjimas į Lietuvą jau davė teigiamų rezultatų – keletas kitų didžiųjų tarptautinių rizikos kapitalo atstovų ir akceleratorių išsakė susidomėjimą vykdyti savo programas. Veržli ir energinga mūsų startuolių ekosistema yra patraukli užsienio investuotojams – praėjusiais metais Lietuva užėmė antrą vietą pagal rizikos kapitalo investicijas Vidurio ir Rytų Europoje. Tikiu, kad sukursime dar daugiau galimybių mūsų šalies verslams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Iš viso per trejus metus „Plug and Play“ Lietuvoje įgyvendins penkis akceleravimo ciklus, kurių metu planuojama užauginti 60 inovatyvių verslų. JAV įmonė taip pat įsipareigojo per trejus metus investuoti ne mažiau nei 5,9 mln. Eur į ne mažiau kaip 45 jų programoje dalyvaujančius startuolius.

Programoje dalyvaujantys startuoliai sulauks pasaulinio masto mentorių ekspertinės pagalbos, dalyvaus idėjų pristatymo kūrybinėse dirbtuvėse, konsultuosis su „Plug and Play“ komanda. Vienas iš programos pranašumų – galimybė prisijungti prie „Plug and Play“ inovacijų ekosistemos ir naudotis plačiu pasauliniu tinklu, kurį sudaro ir didžiausios korporacijos.  

Startuoliai, norintys dalyvauti pirmajame programos akceleravimo cikle, vis dar gali teikti paraiškas iki vasario 15 d.