Tauragėje tęsiami pietinio aplinkkelio tiesimo darbai

0
Tauragėje tęsiami pietinio aplinkkelio tiesimo darbai
Share

Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

Tauragėje pagrindinė Dariaus ir Girėno gatvė sutampa su magistraliniu keliu A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, kuris išilgai kerta visą Tauragės miestą, eina per centrą ir senamiestį. Šia gatve vyksta intensyvus tranzitinis eismas, ja važiuojama Šiaulių, Rygos ir pasienyje esančios Panemunės kryptimi. Be to, tai vienintelė gatvė, kuria pasiekiama Tauragės pramoninė teritorija.

Ateityje tiesiamas Tauragės pietinis aplinkkelis bus apie 5 km ilgio, iš pietinės pusės aplenks miestą ir nukreips nuo miesto centro keliu A12 važiuojančio tranzitinio transporto srautus. Palei aplinkkelį bus nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengtas apšvietimas, triukšmo mažinimo sienelės.

„Šis aplinkkelis užtikrins patogesnį ir saugesnį Vakarų Lietuvos regiono ir tarptautinį susisiekimą, sumažins automobilių srautą Tauragės centre, tad gyventojams užtikrins švaresnę ir saugesnę aplinką. Vykdant šį projektą kartu bus sudarytos palankesnės sąlygos ir miesto plėtrai, naujų investicijų pritraukimui. Atsižvelgdami į tai, šiam valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui įgyvendinti skyrėme Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Šiuo metu tęsiami Tauragės aplinkkelio tiesimo I etapo darbai. 2022–2023 m. buvo sujungta Dariaus ir Girėno gatvė su Gedimino gatve (I darbų etapas). Šiais metais planuojama įrengti 52 metrų ilgio viaduką virš Gedimino gatvės  ir jau įrengtą aplinkkelio dalį nuo Gedimino gatvės sujungti su Vytauto gatve bei Tremtinių keliu (II darbų etapas).

Šis 2,8 km ilgio dviejų eismo juostų aplinkkelis vadinsis Naująja gatve ir taps jungtimi tarp krašto kelio Nr. 147 Tauragė–Pašventys ir magistralinio kelio A12. Darbus šiame ruože planuojama užbaigti  2025 m. pabaigoje.

Abiejų etapų darbų vertė – apie 10 mln. eurų, jie didžiąja dalimi finansuojami ES lėšomis, prie projekto finansavimo prisideda ir Tauragės rajono savivaldybė.

„Šis pietinis aplinkkelis Tauragėje – reikšmingas žingsnis siekiant mieste  pagerinti eismo sąlygas  ir saugumą. Jis ne tik sumažins transporto srautus centriniuose miesto rajonuose, palengvins susisiekimą su pramoninėmis teritorijomis, bet ir užtikrins švaresnę aplinką gyventojams bei atvers naujas galimybes miesto plėtrai. Tai ne tik infrastruktūros projektas, bet ir investicija į Tauragės ateitį“, – pabrėžia Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Tauragės pietinis aplinkkelis yra vienas iš Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos iš skirtingų institucijų sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Šiam projektų sąrašui pritarė Vyriausybė, tvirtindama 2024 m. KPPP sąmatą.

Iš viso šiemet finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai numatyta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų.

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka.