Kultūros viceministras V. Gasparavičius: „Izraeliui šiandien ypač svarbi demokratinio pasaulio parama“

0
Kultūros viceministras V. Gasparavičius: „Izraeliui šiandien ypač svarbi demokratinio pasaulio parama“
Share

Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius drauge su parlamentarais ir politikais iš Norvegijos, Danijos, Suomijos bei Latvijos šią savaitę lankosi Izraelyje.

Delegacija aplankė greta Gazos ruožo esančią Nova muzikos festivalio žudynių vietą, „Hamas“ teroristų spalio 7 d. visiškai sunaikintą Beeri kibucą, taip pat susitiko su teroristų įkaitais laikomų žmonių artimaisiais, muzikos festivalio žudynes išgyvenusiais žmonėmis. Saugumo ir humanitarinė situacija regione aptarta su Izraelio policijos, IDF (Israeli Defence Force) ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Lankydamiesi pasaulio Holokausto atminties centre Yad Vashem, delegacija pagerbė Holokausto aukas, susitiko su šią tragediją išgyvenusiųjų artimaisiais.  

„Izraeliui šiandien ypač svarbi ir reikalinga Europos bei viso demokratinio pasaulio parama. Tenka pripažinti, kad Hamas ir Hezbollah teroristų užpulta šalis šiandien Europoje kitame fronte – informaciniame kare. Netikros naujienos, dezinformacija ir propaganda yra ginklas, kurį matome Rusijos kare prieš Ukrainą. Analogiškos manipuliavimo visuomenės nuomone technikos ir algoritmai naudojami ir islamo teroristų kare prieš Izraelį. Tiek Ukraina, tiek Izraelis šiandien kariauja gindami ne tik savo valstybes, bet ir Vakarų vertybes, todėl negalime likti nuošalyje, kai šių karų baigtis nulems ir Europos ateitį“, – sako viceministras V. Gasparavičius.

Delegacija, Jeruzalėje lankydamasi Knesete, Nacionalinio saugumo taryboje ir Užsienio reikalų ministerijoje, susitiko su Izraelio parlamentarais, ministro pirmininko patarėjais, politikais, diplomatais, visuomeninių organizacijų atstovais ir žurnalistais. Susitikimuose aptartas Šiaurės ir Baltijos šalių bei Izraelio bendradarbiavimas švietimo, kultūros, užsienio politikos, kovos su antisemitizmu ir terorizmu srityse. Susitikime su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Izraelyje Audriumi Brūzga kultūros viceministras aptarė dvišalį Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą kultūros, švietimo ir kitose srityse.

Viešų duomenų žvalgybos kompanijoje „Cyberwell“ Tel Avive V. Gasparavičius  aptarė kovos su dezinformacija, netikromis naujienomis ir propaganda būdus, taip pat apsikeista šalių patirtimis bendraujant su socialiniais tinklais, siekiat operatyviai šalinti iš jų neteisėtą turinį, neapykantos kalbą ir dezinformaciją. Delegacijai buvo pristatyta Izraelio inovacijų ekosistema, valstybės inovacijų politika, skatinimo priemonės, eksporto, investicijų ir bendros veiklos su Europos Sąjunga galimybės.

Vizitas organizuotas nevyriausybinės organizacijos ELNET iniciatyva, bendradarbiaujant su Izraelio užsienio reikalų ministerija.

Nuotrauka iš asmeninio Vyginto Gasparavičiaus archyvo