Pasienyje sustiprinta iš Baltarusijos ir Rusijos vykstančių asmenų patikra

0
Pasienyje sustiprinta iš Baltarusijos ir Rusijos vykstančių asmenų patikra
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Valstybės sienos apsaugos tarnybai pavedė  administracinėmis priemonėmis papildomai sustiprinti iš Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos (Kaliningrado srities) atvykstančių asmenų patikrą. Pasienio pareigūnai atidžiau tikrins per Lietuvos teritoriją tranzitu keliaujančių asmenų turimus dokumentus ir vizas. 

Pasak ministrės A. Bilotaitės, jei grėsmių lygis regione pasikeistų, yra pasirengta uždaryti ir valstybės sieną. 

Nuo šių metų sausio 1 d. į Lietuvą neįleista 1 200 Baltarusijos ir 1 300 Rusijos Federacijos piliečių.

Primename, kad nuo pernai rugsėjo 19 d. į Lietuvą per Europos Sąjungos išorės sieną atvykstantiems Rusijos Federacijos piliečiams taikoma sugriežtinta kontrolė.

Atsižvelgus į Rusijos vykdomą karinę invaziją į Ukrainą ir iš to kylančias grėsmes šalių nacionaliniam saugumui, Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija nusprendė griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę.

Patikrinimų metu VSAT pareigūnai turi įsitikinti, ar keliautojai iš Rusijos atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus ir ar nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, kaip numatyta Šengeno sienų kodekse.