Tęsiasi civilinės saugos mokymai bendruomenių lyderiams

0
Tęsiasi civilinės saugos mokymai  bendruomenių lyderiams
Share

Rugsėjo 28 d. Lazdijų, Šakių ir Varėnos rajonų savivaldybėse vyks civilinės saugos mokymai, kurių metu bendruomenių lyderiai bus išsamiai supažindinti su informacija, kaip reikėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu ir savarankiškai išgyventi tris kritines paras, t. y. 72 valandas.

Mokymai rengiami Lazdijų rajono savivaldybėje (Vilniaus g. 1), Šakių rajono savivaldybėje (Bažnyčios g. 4) ir Varėnos švietimo centre (J. Basanavičiaus g. 9).

Šie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos specialistų  rengiami mokymai vyks ir nuotoliniu būdu. Kviečiame registruotis: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7OBLAMDgw3RCo9fs6X87nlYBMWGIz50SZOzAi98Bg4ZKz_g/viewform

Į nuotolinius mokymus užsiregistravusiems lektoriams ir gyventojams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

Gyvų bei nuotolinių susitikimų metu bus aptarti gyventojų perspėjimo ir informavimo, kolektyvinių apsaugos statinių, priedangų, gyventojų evakavimo klausimai, taip pat pristatytas šeimos planas, išvykimo krepšys.

Žmonės, kurie dalyvavo mokymuose, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, daug dažniau teigė žinantys, kaip elgtis konkrečios grėsmės atveju. Taip pat jie daug dažniau ėmėsi konkrečių veiksmų, kad apsisaugotų patys.

Bendradarbiavimą su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijos sąjunga (LVBOS), kuri vienija daugiau nei 1440 vietos bendruomenių, t. y. daugiau nei 43 000 aktyvių žmonių visoje Lietuvoje, Vidaus reikalų ministerija pradėjo 2023 m. gegužę.

Jų metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai suteikė praktinių ir aktualių žinių, kaip pasiruošti ir kaip elgtis įvairių ekstremaliųjų situacijų atveju.

Informacija apie jau įvykusius  ir planuojamus rengti šio ciklo mokymus skelbiama Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje: https://lt72.lt/elementor-19506/