Aptarta pagalba gyventojams, negalintiems pasirūpinti savo būsto saugumu

0
Aptarta pagalba gyventojams, negalintiems pasirūpinti savo būsto saugumu
Share

Gegužės 23 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas ir šios valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Reagavimo į ekstremaliąsias situacijas vadove Violeta Masteikiene.

Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo kryptys, kurios padėtų mažinti žuvusiųjų gaisruose skaičių. Pernai buvo atnaujintas departamento ir Raudonojo Kryžiaus draugijos bendradarbiavimo susitarimas dėl tarpusavio pagalbos ir bendradarbiavimo stiprinimo, pagal kurį šios draugijos savanoriai kartu su ugniagesiais gelbėtojais lankosi socialiniuose būstuose ir teikia pagalbą vienišiems ir vyresnio amžiaus gyventojams įsigyjant ir įsirengiant autonominius dūmų detektorius, informuojant juos ir savivaldybių darbuotojus apie pastebėtas netvarkingas krosnis, elektros instaliaciją ir kt.

Šio susitikimo metu buvo nuspręsta sustiprinti ne tik dvišalį bendradarbiavimą, bet ir departamento pareigūnų, Raudonojo Kryžiaus draugijos savanorių ir savivaldybių socialinių darbuotojų bendradarbiavimą lankant tokius būstus ir orientuojantis į vienišus senyvo amžiaus gyventojus, kurie negali užtikrinti saugios gyvensenos savo būstuose. Nutarta aktyviau keistis informacija apie gyventojus, kuriems reikalinga pagalba, ieškoti bendrų sprendimų gerinant jų būstų saugą.