Tarptautiniame festivalyje „PHOTO IS:RAEL“ pristatomi Justino Vilučio darbai

0
Tarptautiniame festivalyje „PHOTO IS:RAEL“ pristatomi Justino Vilučio darbai
Share

2024-03-28

Kovo 28 d. Tel Avive prasidėjo 11-tasis tarptautinis fotografijos festivalis „PHOTO IS:RAEL“. Festivalyje Lietuvai atstovauja fotomenininkas Justinas Vilutis ir jo fotografijų paroda „Becoming a dog“ (liet. „Tapimas šunimi“). Tai penkerius metus kurta vizualinė istorija. Anot menininko, vaizdinius, sudarančius šią nuotraukų seriją, sieja asociacija, forma, jausmas. Pasakojimas skleidžiasi be aiškios krypties ir pabaigos, nepaliaujamai kurdamas tapsmo ir kismo įvykių gandinę. 

Justinas Vilutis yra fotomenininkas, daugiausiai dirbantis Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Lietuvoje. Savo darbuose pasitelkia sudėtingas daugiasluoksnes scenografijas, kuriančias sodrų, hiperrealų ir erotizuotą vizualinį pasaulį. Menininko projektą šiame festivalyje iš dalies remia Lietuvos kultūros institutas.

2023 m. rudenį Tel Avive turėjęs įvykti renginys dėl prasidėjusio karo buvo perkeltas į šiuos metus. Festivalyje „PHOTO IS:RAEL“ kaip visuomet pristatomos užsienio ir vietos menininkų parodos. Kelios jų papildė festivalio programą, siekiant reflektuoti tragiškus pastarojo pusmečio įvykius regione. Renginio organizatoriai teigia, kad jie kaip ir daugelis gedi karo pasekmių ir žuvusiųjų abiejose pusėse. Pasak rengėjų, šiandien kaip niekada jie tiki pamatinėmis kultūros ir meno vertybėmis bei fotomeno jėga kalbėti, kelti klausimus, inicijuoti diskusijas ir įkvėpti veikti.