Darbą pradeda antroji Lietuvos komercijos atašė Prancūzijoje

0
Darbą pradeda antroji Lietuvos komercijos atašė Prancūzijoje
Share

Siekiant sustiprinti Lietuvos ekonominių interesų atstovavimą strategiškai svarbioje Prancūzijos rinkoje, plečiamas mūsų šalies komercijos atašė tinklas šioje šalyje. Nuo šiandien, kovo 20 d., Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas pradeda eiti Otilija Snieškaitė.  

O. Snieškaitė bus antroji Lietuvos komercijos atašė Prancūzijoje. Šiuo metu Paryžiuje jau dirba komercijos atašė Daiva Kirkilaitė-Chetcuti.    

„Prancūzija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė – pernai prekių apyvarta tarp dviejų šalių sudarė 2,34 mlrd. eurų. Atsižvelgdami į išaugusius mūsų šalies verslo poreikius ir siekdami didinti šalies eksporto galimybes, komercijos atašė Prancūzijoje skaičių padidinome iki dviejų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

O. Snieškaitė turi didelę analitinio ir vadovaujamo darbo patirtį dirbant su Prancūzijos ir tarptautinėmis bendrovėmis, verslo organizacijomis, ne vienus metus dirbo Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų direktore Prancūzijos ambasadoje Vilniuje. Ji yra įgijusi teisės, ekonomikos ir valdymo magistro laipsnį Bordo Monteskjė universitete (Prancūzijoje), kurį baigė su pagyrimu. O. Snieškaitė taip pat yra baigusi Europos Sąjungos teisės mokslus Mykolo Romerio universitete ir turi teisės magistro mokslinį laipsnį.

„Lietuvą ir Prancūziją sieja strateginė partnerystė. Glaudžiai bendradarbiaujame kertinėse mūsų valstybei srityse, kurios apima tiek ekonominius, tiek kultūros, gynybos ir kitus aspektus. Prancūzija – prioritetinė Lietuvos eksporto rinka, kurioje dar daug neišnaudoto potencialo. Dirbdama Paryžiuje daug dėmesio skirsiu Lietuvos, kaip perspektyvios partnerės inovacijų srityje, pozicionavimui bei investicijų pritraukimui. Taip pat panaudosiu turimą ilgametę patirtį plėtojant Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą, dėsiu visas pastangas siekdama dar labiau suartinti šias man artimas šalis“, – sako O. Snieškaitė.

2022 m. Prancūzija užėmė 12 vietą pagal prekybos apyvartą tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių, 14 – pagal eksportą ir 14 – pagal importą.

Šiuo metu Lietuva turi 16 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje, taip pat prekybos atstovą Taipėjuje.