G. Skaistė susitikime su ERPB prezidente: „Banko investicijos itin svarbios palaikant Ukrainos ekonomikos gyvybingumą“

0
G. Skaistė susitikime su ERPB prezidente: „Banko investicijos itin svarbios palaikant Ukrainos ekonomikos gyvybingumą“
Share

2024-04-11

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidente Odile Renaud-Basso. Susitikime aptartas banko vaidmuo teikiant finansinę paramą Ukrainai, institucijos galimybės investuoti į gynybos ir saugumo sektorių bei ERPB investicijos Lietuvoje.

Ministrė ir O. Renaud-Bassoaptarė iki šiol ERPB Ukrainai suteiktą finansinę paramą ir prioritetines tolimesnių investicijų kryptis. Susitikimo metu taip pat akcentuota privataus sektoriaus, įskaitant ir Lietuvos įmonių, įtraukimo į Ukrainos atstatymą svarba.

„Pozityviai vertiname ERPB investicijas Ukrainoje bei tai, kad bankas specializuojasi dirbant su privačiu sektoriumi, kadangi tai itin svarbu palaikant kariaujančios šalies ekonomikos gyvybingumą. Raginame banką nemažinti apsukų ir toliau plėsti finansinės paramos apimtis Ukrainoje, įskaitant ir prisidėjimą prie šalies atstatymo“, – teigė finansų ministrė G. Skaistė.

Nuo rusijos karo prieš Ukrainą pradžios ERPB į šalies ekonomiką jau yra investavęs daugiau nei 4 mlrd. eurų ir numato tolesnes investicijas į energetinį saugumą, gyvybiškai svarbios infrastruktūros atkūrimą, maisto tiekimo grandinių užtikrinimą, prekybos palaikymą ir privačiojo sektoriaus likvidumui palaikymą. 

Taip pat susitikimo metu aptartos galimybės plėsti ERPB investicijas į gynybos ir saugumo sektorių, Lietuvos ekonominė situacija ir tolesnių banko investicijų šalyje kryptys, prioritetą teikiant perėjimui prie žalios ir žiniomis grįstos ekonomikos bei kapitalo rinkų vystymui.

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas– tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 71 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į  125 projektus, investicijos iš viso siekia 1,537 mlrd. eurų. 2022 m. ERPB Lietuvoje investavo rekordinį kiekį lėšų – 208 mln. eurų, o 2023 m. investavo 150 mln. eurų į rekordinį kiekį – 14 projektų.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą, plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.
  • ERPB Valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas. ERPB Valdytoja iš Lietuvos yra finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • Pernai ERPB Valdytojų tarybos metiniame susitikime G. Skaistė išrinkta Valdytojų tarybos vicepirmininke vieneriems metams – iki 2024 m. gegužės mėnesio.