Energetikos ministras Dainius Kreivys Lenkijoje aptarė energetinio saugumo klausimus

0
Energetikos ministras Dainius Kreivys Lenkijoje aptarė energetinio saugumo klausimus
Share

Energetikos ministras Dainius Kreivys rugsėjo 13–14 d. dalyvavo Varšuvoje, Lenkijoje, vykusioje aukšto lygio konferencijoje „Energetinis saugumas po 2023 metų: siekiant pasirengti žiemos sezonui permainingu laikotarpiu“. Konferencijos metu buvo aptarti svarbiausi energetinio saugumo klausimai ir galimybės geriau pasirengti artėjančiai žiemai. 

Renginio metu ministras dalyvavo diskusijoje „Energetikos problemų sprendimas – svarbiausi regiono infrastruktūros projektai 2023–2025 m.“, skirtoje aptarti pagrindinius dujų tiekimo diversifikavimo projektus Pietryčių Europoje, siekiant sumažinti regiono priklausomybę nuo vieno dujų tiekėjo. 

„Investicijos į papildomus SGD importo ir dujų saugojimo pajėgumus padėtų diversifikuoti dujų tiekimą ir visiškai pakeisti dujų importą iš Rusijos. Šis procesas sparčiai juda į priekį. Lietuva taip pat ieško galimybių plėsti Klaipėdos SGD terminalo metinius pakartotinio dujinimo pajėgumus“, – sakė D. Kreivys.

Šioje diskusijoje taip pat daug dėmesio buvo skirta ir Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.

„Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimas su kontinentinės Europos tinklais šiuo metu yra svarbiausias Lietuvos elektros energetikos projektas politiniu, techniniu ir moraliniu aspektu“, – sakė ministras.

Lenkijos organizuojama konferencija – tai renginys, skirtas parodyti vieningos Europos stiprybę artėjančios žiemos iššūkių akivaizdoje. Aukšto lygio konferencijoje dalyvavo ministrai, atsakingi už energetikos sritį, iš Bulgarijos, Čekijos, Kroatijos, Rumunijos, Slovakijos, Ukrainos ir kitų šalių.