Aktualu keliaujantiems: prieš visiškai atnaujinant traukinių eismą tarp Vilniaus ir Klaipėdos – laikini pokyčiai 

0
Aktualu keliaujantiems: prieš visiškai atnaujinant traukinių eismą tarp Vilniaus ir Klaipėdos – laikini pokyčiai 
Share

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ informuoja apie trumpalaikius traukinių tvarkaraščio pokyčius. Dėl tarp Tryškių ir Dūseikių esančio tilto remonto darbų, būtinų šį pusmetį įgyvendinant elektrifikacijos projekto etapą, gegužės 15–20 d. bus stabdomas eismas visu maršrutu Vilnius–Klaipėda, t. y. beveik savaitei bus visiškai stabdomas susisiekimas traukiniais tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Šiuo laikotarpiu traukiniai kursuos tik geležinkelio atkarpa Vilnius–Šiauliai. Nuo gegužės 26 d. traukinių eismas vasarai bus visiškai atnaujinamas – visų maršrutų traukiniai kursuos įprastai. 

Dėl elektrifikacijos projekto darbų maršruto Vilnius–Klaipėda traukiniai iki gegužės 15 d. ir gegužės 21–25 d. kursuos nuo pirmadienio iki šeštadienio ankstyvais rytais ir vakarais. Sekmadieniais šio maršruto traukiniai kursuos pagal įprastą tvarkaraštį. Sekmadieniais du kartus per dieną taip pat kursuos maršruto Radviliškis–Klaipėda traukiniai. 

Dėl gegužės 15–20 d. visiškai stabdomo traukinių eismo tarp Šiaulių ir Klaipėdos, norintiems vykti tarp šių miestų arba visu maršrutu Vilnius–Klaipėda rekomenduojama pasirinkti kitus kelionės būdus – šiomis dienomis traukiniai kursuos tik tarp Vilniaus ir Šiaulių.  

„Reguliariai atnaujindami traukinių tvarkaraščius užtikriname, kad elektrifikacijos projekto metu būtų organizuojamas didžiausias galimas traukinių reisų skaičius ir kuo daugiau žmonių galėtų po šalį tvariai keliauti traukiniais. Dėl dėmesingo ir itin efektyvaus elektrifikacijos darbų planavimo visiškai riboti traukinių eismą reikės tik vienoje – Šiauliai–Klaipėda – atkarpoje ir tik šešioms paroms. O nuo gegužės 26 d. jau sugrįš įprasti geležinkelio maršrutais Vilnius–Klaipėda ir Klaipėda–Radviliškis kursuojantys traukiniai. Juose lauksime visų pasiilgusių maksimaliai dažnų kelionių pagal įprastą tvarkaraštį“, – teigia „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.  

Keleivių patogumui, nuo gegužės 26 d. visą vasarą bus organizuojama daugiau traukinių reisų tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Papildomi traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Vilniaus išvyks 5 val. 53 min., o iš Klaipėdos – 5 val. 22 min.  

„LTG Link“ rekomenduoja traukinių bilietais pasirūpinti iš anksto – tai ypač aktualu planuojantiems vykti maršrutu Vilnius–Klaipėda. Net 80 proc. šio maršruto traukinių bilietų keleiviai įsigyja internetu ir iš anksto. Norintys į pajūrį keliauti pasirinktu metu kviečiami kelionę planuoti prieš kelias dienas.  

Klientai visuomet kviečiami bendrovės interneto svetainėje www.LTGLink.lt, mobiliojoje programėlėje, stotyse ir stotelėse, taip pat susisiekus su klientų aptarnavimo centru telefonu +370 700 55 111, per Feisbuką ar el. paštu dėl konkrečių juos dominančių traukinių reisų pakeitimų. 

Traukinio bilietus patogiausia įsigyti internetu arba per mobiliąją programėlę. „LTG Link“ primena, kad bendrovės žiniomis, kol vyks svarbus elektrifikacijos etapas daugiau tarpmiestinio susisiekimo reisų suplanavo ir kiti vežėjai.  

Dėl elektrifikacijos darbų keičiamų traukinių tvarkaraščiai 

Iki gegužės 15 d. ir gegužės 21–25 d.  

Sekmadieniais visų maršrutų, išskyrus Radviliškis–Klaipėda du iš keturių sekmadienio reisų, traukiniai kursuos įprastai. 

Maršrutas Vilnius–Šiauliai–Klaipėda 

Maršrutu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda pirmadieniais-šeštadieniais traukiniai iš Vilniaus išvyks 5 val. 20 min. ir 18 val. 15 min.  
Maršruto Klaipėda–Šiauliai–Vilnius traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Klaipėdos išvyks 5 val. 22 min ir 18 val. 45 min.  

Sutrumpintas maršrutas Vilnius–Šiauliai  

Pirmadieniais–šeštadieniais sutrumpintu maršrutu traukiniai kursuos geležinkelio atkarpa Vilnius–Šiauliai. Šiomis savaitės dienomis traukiniai iš Vilniaus į Šiaulius išvyks 7 val. 30 min., 10 val. 45 min., 12 val. 53 min. ir 17 val. 01 min. 
Sutrumpinto maršruto Šiauliai-Vilnius traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Šiaulių išvyks 9 val. 29 min., 12 val. 45 min., 14 val. 50 min. ir 18 val. 26 min.  

Maršruto Radviliškis–Klaipėda traukiniai pirmadienį–šeštadienį šiuo laikotarpiu nekursuos. Sekmadieniais šiuo maršrutu kursuos du iš keturių įprasto tvarkaraščio reisų.  

Gegužės 15–20 d.  

Traukiniai kursuos tik sutrumpintu maršrutu Vilnius–Šiauliai–Vilnius. Šiomis dienomis traukinių eismas geležinkelio atkarpa Šiauliai–Klaipėda–Šiauliai bus visiškai sustabdytas.  

Maršrutas Vilnius–Šiauliai–Klaipėda 

Maršrutu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda pirmadieniais–šeštadieniais traukiniai iš Vilniaus išvyks 5 val. 20 min. ir 18 val. 15 min.  
Maršruto Klaipėda–Šiauliai–Vilnius traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Klaipėdos išvyks 5 val. 22 min ir 18 val. 45 min.  

Sutrumpintas maršrutas Vilnius–Šiauliai  

Pirmadieniais–šeštadieniais sutrumpintu maršrutu traukiniai kursuos geležinkelio atkarpa Vilnius–Šiauliai. Šiomis savaitės dienomis traukiniai iš Vilniaus į Šiaulius išvyks 7 val. 30 min., 10 val. 45 min., 12 val. 53 min. ir 17 val. 01 min. Sutrumpinto maršruto Šiauliai–Vilnius traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Šiaulių išvyks 9 val. 29 min., 12 val. 45 min., 14 val. 50 min. ir 18 val. 26 min. 

Apie elektrifikacijos projektą 

Geležinkelio ruožo Kaišiadorys–Klaipėda elektrifikacijos darbus įgyvendina LTG Grupės bendrovė „LTG Infra“, valdanti šalies geležinkelių tinklą ir besirūpinanti jo modernizavimu. Skaičiuojama, kad baigus projektą, geležinkelių tinkle veikiančių vežėjų kuro sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 30 proc., o į aplinką nebus išmesta apie 150 tūkst. tonų teršalų per metus. 

Daugiau informacijos apie geležinkelių elektrifikaciją: https://elektrifikavimas.lt/  

AB „LTG Link“ informacija