Penktadienį Prezidentas G. Nausėda ir susisiekimo ministras M. Skuodis atidarys rekonstruotą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida atkarpą

0
Penktadienį Prezidentas G. Nausėda ir susisiekimo ministras M. Skuodis atidarys rekonstruotą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida atkarpą
Share

Šį penktadienį, liepos 21 d., lankydamasis Klaipėdos apskrityje, susisiekimo ministras Marius Skuodis atidarys rekonstruotą Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako 13,5 km ilgio atkarpą nuo Smiltynės link Juodkrantės. Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Nuo vasario pabaigos vykę rekonstrukcijos darbai sėkmingai užbaigti dviejuose pradiniuose tako Smiltynė–Nida ruožuose tarp 2,104 km ir 15,567 km.

Tvariai po Kuršių neriją keliaujančių Lietuvos ir užsienio turistų bei vietos gyventojų kelionės nuo šiol bus patogesnės, o svarbiausia – saugesnės. Rekonstrukcijos metu takas buvo praplatintas nuo 2–2,5 m iki 3,5 m. Naujosios infrastruktūros parametrai taip pat taku leis, esant poreikiui, pasinaudoti miškų priežiūros ir priešgaisrinės apsaugos sunkiasvorei technikai. Tai itin aktualu, kadangi Kuršių nerijos pusiasalio miškai ne kartą nukentėjo nuo gaisrų.

Tai – pirmasis žingsnis, įgyvendinant vieną didžiausių dviračių takų rekonstrukcijos projektų Lietuvoje per kelerius pastaruosius ir artimiausius metus. Bendras tako Smiltynė–Nida ilgis yra apie 50 km. Didžioji jo dalis, beveik 36 km nuo Smiltynės iki Preilos, priklauso AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), likusi dalis – Neringos savivaldybei.

LAKD valdomos tako dalies rekonstrukciją užbaigti planuojama iki 2024 m. vasaros sezono. Visuomenei jau atvėrus pirmąją 13,5 km ilgio atkarpą, darbai dar šiemet persikels į 15,6 km ilgio ruožą, pro Juodkrantę vedantį Pervalkos link. Lygiagrečiai bus tvarkoma 6,7 km ilgio tako dalis ties Pervalka bei takai palei kelius nuo Pervalkos ir Preilos jūros link. Neringos savivaldybei priklausantis tako ruožas nuo Pervalkos iki Nidos – geros būklės ir eksploatuoti yra tinkamas.

Tikimasi, kad šio tako rekonstrukcija palengvins keliones dviratininkams ir pėstiesiems, keliaujantiems per Kuršių nerijos gyvenvietes – Smiltynę, Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir Nidą.

Susisiekimo ministras su komanda uostamiestyje lankosi jau nuo ketvirtadienio – šiuo metu M. Skuodis dalyvauja Jūros šventės metu tradiciškai vykstančioje iškilmingoje jūrininkų pagerbimo ceremonijoje prie „Albatroso“ paminklo. Ceremonijos metu įteikiami jūrų transporto srities apdovanojimai – Liudviko Stulpino medalis ir Lietuvos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklas, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir susisiekimo ministro M. Skuodžio padėkos.

Penktadienio pavakarę, po Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpos atidarymo, susisiekimo ministras M. Skuodis Palangoje apdovanos jau 24 kartą organizuojamų automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus.

Viršelyje – Irmanto Gelūno nuotr.