Finansų viceministrė: skaitmeninis euras galėtų prisidėti prie Europos bendrosios rinkos integracijos skatinimo

0
Finansų viceministrė:  skaitmeninis euras galėtų prisidėti prie Europos bendrosios rinkos integracijos skatinimo
Share

2024-04-10

Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė dalyvavo konferencijoje „Baltic Payment Forum“, kurioje pasveikino visus dalyvius ir pasidalino vertingomis įžvalgomis. „Būtent atviro dialogo, bendradarbiavimo ir bendros vizijos dėka galime efektyviai stiprinti mokėjimų aplinką ir išnaudoti visą mūsų ekonomikos potencialą“, – teigia finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė.

Lietuva yra aukštos pridėtines vertės FinTech centras, garsėjantis inovatyvia reguliavimo sistema ir veržlia startuolių bei jau įsitvirtinusių įmonių ekosistema. Ambicijos inovacijoms ir finansiniam stabilumui įtvirtino mūsų, kaip patikimos jurisdikcijos, reputaciją įmonėms, norinčioms atvykti į Europos rinką.

Visoje Europoje populiarėja momentiniai mokėjimai, o Lietuva jau rodo lyderystę šioje srityje. Lietuvoje jau 60 proc. visų mokėjimų yra momentiniai mokėjimai, kai tuo tarpu ES – 15 proc. Pabrėždama konkurencingų ir patikimų momentinių mokėjimų paslaugų svarbą, viceministrė dalinasi, kad būtina skubiai priimti naujus teisės aktus, kurie sustiprintų saugumą ir pasitikėjimą, įskaitant IBAN patikrinimus pagal galiojantį ir būsimą teisinį reguliavimą.

Taip pat skaitmeninis euras tampa pagrindine Europos skaitmeninės evoliucijos jėga, suteikiančia saugią prieigą prie centrinio banko pinigų besiplečiančioje skaitmeninėje erdvėje. Be to, negalima nuvertinti jo potencialo sustiprinti tarptautinę euro padėtį ir Europos strateginį savarankiškumą siūlant alternatyvą išorės mokėjimo paslaugų teikėjams, siekiant Europos atviros strateginės autonomijos tikslų mokėjimų srityje, skatinant konkurenciją, naujoves ir toliau integruojant Europos bendrąją rinką.

Pilną finansų viceministrės kalbą iš ­„Baltic Paymen Forum“ rasite čia.