Kultūros viceministras V. Gasparavičius Čikagoje pristatė Lietuvos kino ir kūrybinių industrijų galimybes

0
Kultūros viceministras V. Gasparavičius Čikagoje pristatė Lietuvos kino ir kūrybinių industrijų galimybes
Share

Kultūros ministras Vygintas Gasparavičius kartu su Lietuvos kino industrijos atstovais dalyvavo Čikagoje vykusiame Šiaurės Amerikos lietuvių verslo (NALB) forume, susitiko su kino ir televizijos filmus kuriančių JAV studijų atstovais.

Kasmet organizuojamas verslo forumas, kuriame susitinka per 400 verslo, politikos ir visuomenės lyderių, siekia stiprinti Lietuvos ir Šiaurės Amerikos šalių verslo ryšius, kurti dialogą tarp regionų ir plėtoti sėkmingas partnerystes. Šiemet tarp tokių strateginės reikšmės sričių kaip gyvybės mokslai, startuoliai, pažangios gamybos bei transporto ir logistikos didelis dėmesys buvo skiriamas ir kūrybinėms industrijoms.

V. Gasparavičius vienoje iš NALB forumo sesijų pristatė kino ir televizijos industrijos Lietuvoje pasiekimus, taip pat bendrą aplinką, palankią kultūros ir kūrybinių industrijų vystymui, pasinaudojant ir Europos Sąjungos fondų bei programų parama.

Viceministras apžvelgė devintus metus Lietuvoje itin sėkmingai veikiančią mokestinę lengvatą kino gamybai. Šis mechanizmas pritraukė daug žinomų filmų gamybos projektų iš JAV, Vokietijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių, vien pernai mūsų šalyje buvo kuriama 13 užsienio ir 9 bendros produkcijos projektai. NALB forume ir atskiruose susitikimuose su kino bei televizijos kompanijų atstovais V. Gasparavičius kvietė vystyti savo projektus Lietuvoje, kur tam sukurta palanki ir konkurencinga aplinka.

Pasak viceministro, kūrybinių industrijų kuriama ekonominė vertė yra svari, todėl būtina palaikyti ambicingas iniciatyvas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Turi būti tęsiama šį proveržį sukėlusi mokestinė lengvata, kuriamos efektyvios talentų ugdymo programos ir tinkama infrastruktūra, kad Lietuvoje galėtų būti filmuojami ir didelio biudžeto filmai bei TV serialai, nes šalis šiuo metu turi visas galimybes tapti regiono lydere.

Vizito Čikagoje metu Lietuvos delegacija ne tik dalyvavo NALB forume, bet ir susipažino su Ilinojaus kino biuro direktoriumi Peter Hawley, aplankė kino studiją „Cinespace“ – vieną didžiausių tokio pobūdžio infrastruktūros operatorių pasaulyje, virtualios produkcijos studiją „Smash“ bei naujai statomą „The Fields“ paviljonų kompleksą. Taip pat susitiko su potencialiais investuotojais ir partneriais bei pristatė planuojamus industrijos plėtros ir Audiovizualinių industrijų parko Lietuvoje statybos planus.

Kultūros viceministras Čikagoje susitiko su JAV lietuvių bendruomenės tarybos pirmininke Austėja Sruoga bei JAV lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku Arvydu Urbonavičiumi, lankėsi šiuolaikinio meno centre „Mana Contemporary” vykstančioje parodoje „Jonas Mekas. Open Archives“. 

Nijolės Shuberg nuotrauka