Lietuvoje lankosi Ukrainos civilinės saugos ekspertai

0
Lietuvoje lankosi Ukrainos civilinės saugos ekspertai
Share

2024-05-10

Lietuvoje vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kvietimu lankosi Ukrainos civilinės saugos ekspertai. Dvi dienas jie keisis gerąja patirtimi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareigūnais, perduodami Ukrainos patirtį gyventojų perspėjimo ir informavimo, masinio evakavimo ir priedangų įrengimo srityse.

„Džiaugiuosi visapusiu bendradarbiavimu su Ukraina – ne tik politiniame, bet ir praktiniame lygmenyje. Šiandien mūsų pareigūnai turi unikalią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti Ukrainos patirtis ir pasisemti labai vertingos informacijos, kurią pritaikysime stiprindami civilinę saugą ir pasirengimą grėsmėms Lietuvoje“,  – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Seminaro metu šalys pristatė savo civilinės saugos sistemas, diskutavo dėl svarbių civilinės gynybos elementų – gyventojų perspėjimo sirenomis ir informaciniais pranešimais, gyventojų masinio evakavimo algoritmų, priedangų, skirtų apsisaugoti nuo oro pavojaus, įrengimo. Ukrainos pareigūnai pristatė civilinės saugos padėtį ir pasirengimą iki Rusijos plataus masto invazijos, taip pat karo metu išmoktas pamokas ir atliktus patobulinimus. Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareigūnai taip pat pristatė savo vykdomas iniciatyvas stiprinant civilinę saugą,  sutarta ir dėl tolimesnio bendradarbiavimo krypčių.