Lūkesčių raštas „Epso-G“: užtikrinti elektros sistemos integravimą į kontinentinės Europos tinklus

0
Lūkesčių raštas „Epso-G“: užtikrinti elektros sistemos integravimą į kontinentinės Europos tinklus
Share

Vienintelio akcininko vardu Energetikos ministerija pateikė lūkesčių raštą elektros ir dujų perdavimo įmonių grupei „Epso-G“, kuriame nurodoma, kad „Epso-G“ turi užtikrinti Lietuvos elektros energetikos sistemos nepriklausomybę, savarankiškumą ir jos integraciją į kontinentinės Europos tinklus darbui sinchroniniu režimu. Šiam tikslui pasiekti grupė turi įgyvendinti elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su Europa projektą.

Taip pat „Epso-G“ turi suderinti ir įgyvendinti konkrečius sprendimus dėl atnaujinto „Harmony Link“ jungties projekto, taikyti nulinius projektų vėlavimo tolerancijos terminus, maksimaliai išnaudoti dujotiekio į Lenkiją  galimybes. 

Be to, „Epso-G“ grupė įpareigota skirti dėmesį sistemos pokyčiams įvykus sinchronizavimui, sparčiai integruojant atsinaujinančių išteklių parkus, vystyti žaliojo vandenilio gamybos bandomuosius projektus, aktyviai ruoštis tinklų transformacijai ir su ES žaliojo kurso iniciatyvomis susijusių pokyčių įgyvendinimu.  

Numatyta, kad „Epso-G“ turės parengti energetikos sistemos transformacijos studiją ir pateikti pasiūlymus dėl jos plėtros alternatyvų šaliai tampant energijos eksportuotoja, bei iki 2024 m. vidurio atnaujinti ilgalaikę veiklos strategiją. 

 

LITGRID nuotrauka