A. Armonaitė Niujorke atidarys Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą bei susitiks su potencialiais investuotojais

0
A. Armonaitė Niujorke atidarys Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą bei susitiks su potencialiais investuotojais
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kovo 5–8 dienomis su darbo vizitu lankysis Niujorke, kur atidarys Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą (NALBT). Jis suburs kone 300 Lietuvos ir JAV įmonių atstovų. Taip pat vizito metu ministrė susitiks su potencialiais JAV investuotojais aptarti galimybių plėsti savo veiklą Lietuvoje.  

„Jau ne pirmus metus organizuojamas Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas tampa itin reikšmingu žingsniu plėtojant ir gilinant abipusius ryšius. Taigi ir šiais metais tikimės atverti naujas bendradarbiavimo su patikimais partneriais galimybes. JAV yra viena iš svarbiausių mūsų prekybos partnerių ir pagal užsienio investicijas pirmaujanti šalis, todėl nuosekliai aptariame potencialias investicijas ir galimybes plėstis Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

A. Armonaitė vizito metu susitiks su „EPAM systems“, „IBM“ ir „CITCO“ įmonių vadovais. Ministrė taip pat dalyvaus rizikos kapitalo tinklaveikos tarp Lietuvos ir JAV fondų diskusijoje „Transatlantic Venture Talks“, susitiks su Lietuvos bendruomene Niujorke ir „Global Lithuanian Leaders“ nariais. 

Praėjusiais metais Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta siekė 4,76 mlrd. eurų – JAV tapo ketvirta mūsų šalies prekybos partnere. Lietuvos eksportas sudarė 1,88 mlrd. eurų, o importas – 2,87 mlrd. eurų. JAV laikoma prioritetine Lietuvos eksporto ir inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo, turizmo, taip pat žemės ūkio ir maisto produktų rinka.