ES patariamoji misija baigė darbą Baltijos šalyse – vertino pasirengimą masinei evakuacijai

0
ES patariamoji misija baigė darbą Baltijos šalyse – vertino pasirengimą masinei evakuacijai
Share

2024-06-03

Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmo masinės evakuacijos patariamoji misija sėkmingai užbaigė savo darbą Baltijos šalyse. Misijos metu ekspertai iš Austrijos, Suomijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Lenkijos įvertino Baltijos šalių nustatytas masinės evakuacijos procedūras, regioninį bendradarbiavimą ir planavimą Baltijos regione, gyventojų paruošimą evakuacijai ir ES civilinės saugos mechanizmo vaidmenį padedant šalims masinės evakuacijos atveju.

„Ekspertų rekomendacijos padės mums geriau įsivertinti masinės evakuacijos procesus bei kryptis tobulėjimui, ypač tarpvalstybiniu lygiu. Manau, kad patariamosios misijos išvados bus naudingos ne tik Baltijos valstybėms, bet ir kitoms šalims, susiduriančioms su panašiomis grėsmėmis. Tai taip pat turėtų padėti pagerinti ES civilinės saugos mechanizmo pasirengimą masinės evakuacijos scenarijams Europoje“, – teigia su ekspertais susitikusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vykdydami misiją ES ekspertai Lietuvoje susitiko su beveik 60 atstovų iš 26 valstybės bei savivaldybių institucijų, įmonių, nevyriausybinio sektoriaus. Oficialių patariamosios misijos išvadų tikimasi birželio pabaigoje. Lietuva ES civilinės saugos mechanizme dalyvauja daugiau nei 20 metų, nuo 2003-iųjų.

Vidaus reikalų ministerijos informacija.