1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: jau pasirašyta sutarčių už daugiau kaip 586 mln. eurų

0
1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: jau pasirašyta sutarčių už daugiau kaip 586 mln. eurų
Share

Praėjusiais metais įvykdžiusi savo įsipareigojimą Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė kvietimų už daugiau kaip 957,5 mln. eurų, dėl kurių kreipėsi beveik 3 tūkst. įmonių ir įstaigų. Iki sausio mėnesio jau pasirašyta finansavimo sutarčių už 586,25 mln. eurų, iš kurių jau 145,37 mln. eurų yra išmokėta. 

„Sėkmingas 1 mlrd. plano įgyvendinimas padėjo verslo atstovams dar labiau priartėti prie įmonių  modernizavimo ir paslaugų skaitmenizavimo, naujų produktų kūrimo ir perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos. Praėjusiais metais paskelbėme net 53 kvietimus ir su įmonių bei įstaigų atstovais jau esame pasirašę 568 sutartis. Neabejoju, kad artimiausiu metu matysime ir paskelbtų priemonių įgyvendinimo rezultatus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusiais metais inovacijų srityje paskelbė 30 kvietimų, kurių vertė siekia 341,6 mln. eurų, investicijų į atsinaujinančius energetikos išteklius srityje – 13 kvietimų už 330,3 mln. eurų, valstybės ir verslo skaitmenizacijos srityje – 10 kvietimų už 285,6 mln. eurų. 

Taip pat 2023-aisiais, matydama poreikį kovoti su klimato kaita, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė papildomą 40 mln. eurų vertės kvietimą mažinti taršą. Įmonės šiomis lėšomis kviečiamos diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias technologijas ir taip sumažinti kenksmingo anglies dioksido išmetimą į aplinką.

Taip pat atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti buvo patrigubintas suplanuotas finansavimas – vietoje suplanuotų 10 mln. eurų 226 pramonės įmonėms skirta 31,87 mln. eurų, kad visi 226 reikalavimus atitinkantys pramonės įmonių projektai gautų prašomą finansavimą. 

Šiuo planu taip pat kryptingai buvo siekiama padidinti verslo, inovacijų ir investicijų srities išlaidas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP). Taip pat daug dėmesio skirta startuoliams ir veikiantiems verslams.

Skaitmeninimo srityje daugiausia dėmesio skirta naujoms ir esamoms skaitmeninėms paslaugoms verslui ir gyventojams kurti ir tobulinti: plečiamos teikiamos e. paslaugos, daugiau jų pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, taip pat skatintas atvirų duomenų naudojimas.