Su naujuoju Lenkijos ambasadoriumi aptarti kertiniai dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo aspektai

0
Su naujuoju Lenkijos ambasadoriumi aptarti kertiniai dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo aspektai
Share

Kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su balandį pareigas pradėjusiu eiti Lenkijos Respublikos ambasadoriumi Konstanty Radziwiłł.

Susitikime aptartas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos aktyvus bendradarbiavimas „Liublino trikampio“ formatu, akcentuota Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą strateginė svarba, regioninis bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose kaip UNESCO. Lenkijos ambasadorius pabrėžė, kad įvairūs regioniniai formatai praturtina Europos pasakojimus ir kultūrinę įvairovę.

S. Kairys informavo ambasadorių K. Radziwiłł apie steigiamą Medijų rėmimo fondą, kurio vienas iš tikslų – tautinių mažumų kalbomis veikiančios žiniasklaidos stiprinimas ir jos svarba kovoje su dezinformacija.

Lenkijos ambasadorius padėkojo už paramą Lenkijos instituto Vilniuje veiklai visoje Lietuvoje įgyvendinant įvairius reikšmingus projektus. S. Kairys tikisi, kad jų, 2025 metais minint M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines bei kitąmet vykstant Lietuvos kultūros sezonui Prancūzijoje, bus tik daugiau.

Pasidžiaugta itin aktyviu Lietuvos ir Lenkijos kultūros organizacijų bendradarbiavimu, eksponuojamomis gausiomis bendromis parodomis, tarp kurių – Nacionaliniame muziejuje Krokuvoje šiuo metu rodoma Vilniaus 700-čiui skirta paroda „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948: vienas miestas – daug pasakojimų“, kuri rudenį atkeliaus į Vilnių, o Valdovų rūmų muziejuje veikia didelio masto paroda „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“.

Kultūros ministerijos nuotrauka