Briuselyje atidaryta menininkės Paulos Raiglot personalinė paroda „Look“

0
Briuselyje atidaryta menininkės Paulos Raiglot personalinė paroda „Look“
Share

2024-05-16

Gegužės 14 d. Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje (ES) galerijoje atidaryta belgų menininkės Paulos Raiglot paroda „Look“.

Gausiai susirinkusius svečius – tarptautinės diplomatų bendruomenės, meno pasaulio ir lietuvių bendruomenės Briuselyje atstovus – pasveikino Lietuvos nuolatinis atstovas, ambasadorius ES Arnoldas Pranckevičius. Renginyje dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys sveikinimo kalboje pastebėjo, kad ši paroda aktualizuoja emocinės sveikatos problematiką Europoje bei pabrėžė kultūros horizontaliojo aspekto potencialą ieškant sprendimų.

Menininkė P. Raiglot savo kūryboje gilinasi į gyvenimą keičiančias žmogiškąsias patirtis, dvasingumo ir socialinius klausimus. Įveikusi vėžį P. Raiglot paliko sėkmingą verslą ir atrado prieglobstį bei naują gyvenimo aistrą mene, tad lūžiniai išgyvenimai tapo pirminiu menininkės kūrybiniu įkvėpimu. Abstrakcijomis ir skulptūriniais darbais ji kviečia žiūrovą priimti transformuojančią kūrybos energiją, jos semdamasi iš savo pačios istorijos. Ilgainiui kūrėja save atrado ne tik kurdama abstrakcijas, bet ir portretus. Anot menininkės, tai ne tik nepriekaištingos technikos, bet ir jautraus bei intymaus žmogaus pažinimo reikalaujantys darbai.

Naujausioje P. Raiglot parodoje Lietuvos nuolatinės atstovybės ES galerijoje pristatoma kūrybos dvidešimtmečio darbų rinktinė. Menininkė darbuose naudoja įvairias technikas, nebijo eksperimentuoti su meniniais žanrais – parodoje lankytojai gali išvysti ir portretus, ir abstrakcijas, ir skulptūras.

P. Raiglot baigė bakalauro studijas prestižinėje Briuselio menų akademijoje ir magistro studijas Charleroi menų akademijoje. Menininkė buvo žinomos dailininkės Charlotte Vindevoghel auklėtinė, tobulino meninius įgūdžius Niujorke, „Workshop Art Student League“. Nuo 2006-ųjų kūrėja aktyviai vykdo parodinę veiklą – yra surengusi daugybę personalinių parodų, dalyvauja ir grupinėse parodose. 

Parodos partneriai – Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos nuolatinė atstovybė ES.

Vidos Gražienės informacija ir nuotrauka