Sklandaus institucijų bendradarbiavimo ir geranoriško visuomenės požiūrio dėka NATO viršūnių susitikimas praėjo saugiai

0
Sklandaus institucijų bendradarbiavimo ir geranoriško visuomenės požiūrio dėka NATO viršūnių susitikimas praėjo saugiai
Share

Vidaus reikalų  statutinės tarnybos sėkmingai užtikrino viešąją tvarką NATO viršūnių susitikimo metu.

„Dėkoju visiems viešąjį saugumą ir visuomenės rimtį  aukščiausio lygio NATO viršūnių susitikimo metu užtikrinusiems pareigūnams, demonstravusiems ypatingą  profesionalumą ir aukštą kultūros standartą. Esu dėkinga tiems, kurie kantriai dirbo gatvėse, aikštėse, ant stogų,  pasienyje ir vykdant kontrolę prie vidaus sienų, operacijų centruose. Taip pat tiems, kurie saugojo strateginius objektus, užtikrino renginių apsaugą ir darė daug nematomo daro. Gerai sutelktų pastangų dėka rimtų incidentų išvengėme. Istorinis renginys  praėjo saugiai“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot A. Bilotaitės, labai svarbus buvo ir gyventojų atsakingumas, geranoriškumas. Žmonės suprato renginio mąstą ir išgirdo institucijų prašymus, o tai  taip pat ženkliai prisidėjo prie sėkmingo institucijų darbo.  

Viešąją tvarką neeilinio renginio metu užtikrino Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos (VSAT),  Viešojo saugumo (VST),  Finansinių nusikaltimų tyrimų (FNTT) tarnybos.

Pareigūnams talkino Šaulių sąjunga, policijos rėmėjai,  taip pat Lenkijos, Latvijos, Estijos, Moldovos ir Europos sienų apsaugos agentūros Frontex pareigūnų pajėgos. 

Didžiausias iššūkis policijos pareigūnams buvo delegacijų ir jų kortedžų lydėjimas. Skaudžių eismo įvykių mieste išvengta. Viešąją tvarką kiekvieną parą užtikrino nuo 1000 iki 1500 policijos pareigūnų. 

Šiomis dienomis svarbias užduotis vykdė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai – atliko patikras ir kontrolę prie laikinai atkurtų valstybės vidaus sienų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai dirbo operacijų centre.