Finansų viceministras M. Liutvinskas: „Turime apriboti sankcijų apėjimo kelius“

0
Finansų viceministras M. Liutvinskas: „Turime apriboti sankcijų apėjimo kelius“
Share

Gegužės 15-16 dienomis finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas Briuselyje dalyvaus Eurogrupės (EG) ir Europos Sąjungos (ES) finansų ministrų (ECOFIN) susitikimuose, kuriuose didžiausias dėmesys bus skiriamas ES ekonominėms perspektyvoms aptarti, bankų sistemos stiprinimo ir finansų rinkų vystymo klausimams bei sankcijų rusijai ir Baltarusijai efektyvumui, siekiant užkardyti jų apėjimo per trečiąsias šalis kelius.

„Lietuva nuosekliai pasisako už sankcijų griežtinimą rusijai ir Baltarusijai. Tačiau vien sankcijų įvedimo neužtenka. Tam, kad jos būtų efektyvios, būtina užtikrinti visapusišką sankcijų įgyvendinimą ir užkirsti apėjimo kelius, įskaitant ir per trečiąsias šalis. Tam turime skirti atitinkamą dėmesį tiek nacionaliniu, tiek ir ES lygiu“, – teigia finansų viceministras M. Liutvinskas.

Posėdyje ministrai apsikeis nuomonėmis apie Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) įgyvendinimą, instrumento poveikį skatinant reformų įgyvendinimą šalyse. Taip pat ECOFIN metu ministrai aptars Europos Komisijos pateiktus teisinius pasiūlymus dėl bankų krizės valdymo ir indėlių draudimo sistemos peržiūros, kuriais siekiama stiprinti ES finansų sistemos stabilumą ir atsparumą sukrėtimams.

Tarp pagrindinių EG darbotvarkės klausimų – tolesnis kapitalo rinkos vystymas ES lygiu, siekiant didinti ekonomikos atsparumą, konkurencingumą ir resursų mobilizavimą žaliajai bei skaitmeninei transformacijoms.

EG posėdžio metu ministrai taip pat aptars skaitmeninio euro projekto įgyvendinimo eigą, akcentuojant tarptautinę dimensiją – galimą poveikį tarptautiniam euro vaidmeniui, ES strateginės autonomijos tikslų įgyvendinimui.

Taip pat EG posėdyje bus aptariamos makroekonominės tendencijos euro zonoje, vyks tematinė diskusija apie struktūrinius iššūkius įmonėms geopolitinių įtampų kontekste bei bus aptartos Bankų sąjungos įgyvendinimo ataskaitos.