2024-02-08
Kadencijoms artėjant į pabaigą, Kultūros ministerija paskelbė dar trijų jai pavaldžių muziejų direktorių konkursus – Lietuvos jūrų muziejaus, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ir Lietuvos aviacijos muziejaus.
„Lietuvos jūrų muziejus, turintis unikalius jūrinės Lietuvos ir pasaulio laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę pristatančius rinkinius, jau daugeliui yra tapęs ne tik pažinimo, bet ir atvira kultūrinio ir socialinio dialogo erdve. Joje plečiamas mūsų suvokimas apie jūrą, aktyviai diskutuojama kultūros prieinamumo bei gamtosauginėmis temomis“, – sako kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, pažymėdamas, kad vadovauti šiam muziejui – tai savo žiniomis, patirtimi, gebėjimais ir prisiimta lyderyste kurti žmogaus ir valstybės jūrinę tapatybę, prisidėti prie visuomenės istorinės ir kultūrinės savimonės, pilietiškumo, kūrybingumo ir bendruomeniškumo ugdymo.
Lietuvos etnokosmologijos muziejus – vienas unikaliausių muziejų Lietuvoje, savo architektūra išsiskiriantis vaizdingame Molėtų krašto gamtovaizdyje. „Muziejus pasakoja apie žmogaus ir žmonijos ryšį su kosminiu pasauliu, jo atspindį tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur, suteikia lankytojams, mokslininkams ir studentams unikalią galimybę atlikti naktinius stebėjimus, aktyviai dalyvauja moksleivių integruoto ugdymo programose, – teigia R. Mikaitis. – Vadovauti šiam muziejui – tai savo žiniomis, patirtimi, gebėjimais ir pasidalinta lyderyste prisidėti prie visuomenės kultūros ir socialinių poreikių tenkinimo suvokiant šiuolaikinio muziejaus kuriamą vertę, aplinkos, kurioje veikia muziejus, unikalumą ir pokyčius.“
Lietuvos aviacijos muziejaus vadovui keliami lūkesčiai siekti kokybinio įstaigos proveržio ir atsinaujinimo, kurti atvirą kultūrinio ir socialinio dialogo erdvę, ugdyti visuomenės istorinę ir kultūrinę savimonę, bendruomeniškumą, pilietiškumą. „Lietuvos aviacijos muziejus – po istoriniame Dariaus ir Girėno oro uoste esančio pastato renovacijos naują veiklos etapą pradėsiantis muziejus, visuomenei pristatantis tarpukariu ir vėliau mūsų šalies aviaciją pasaulyje garsinusius istorijos pasiekimus, reikšmingai prisidėjusius prie Lietuvos, kaip aviacijos technikos pažanga garsėjusios šalies, įvaizdžio formavimosi“, – pažymi kultūros viceministras R. Mikaitis.
Pretendentų prašymai dalyvauti konkurse priimami iki 2024 m. vasario 22 d. įskaitytinai.
Plačiau apie paskelbtus konkursus:
Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus konkursas
Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktoriaus konkursas
Lietuvos aviacijos muziejaus direktoriaus konkursas
Alfonso Mažūno nuotrauka