Ministrė A. Bilotaitė kreipėsi į Prezidentą dėl J. Kudimovo pilietybės netekimo

0
Ministrė A. Bilotaitė kreipėsi į Prezidentą dėl J. Kudimovo pilietybės netekimo
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, vadovaudamasi LR Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdama į kompetentingų institucijų pateiktą informaciją, kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą priimti sprendimą dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės Jurijui Kudimovui netekimo.

Migracijos departamentas, apibendrinęs visų atsakingų institucijų pateiktą informaciją, savo teikime VRM konstatuoja, kad Lietuvos Respublikos pilietis J. Kudimov vykdo veiklą, nesuderinamą su Lietuvos nacionalinio saugumo interesais. 

J. Kudimov dalyvavo Rusijos valstybės kontroliuojamų įmonių valdyme, neskaidriose rinkimų kampanijų Vakarų šalyse finansavimo iš Rusijos schemose, iki šiol palaiko ryšius su Rusijoje įtakingais asmenimis, siejamais su Rusijos žvalgybos tarnybomis.

Valstybės saugumo departamento (toliau – VSD) vertinimu, J. Kudimovo ilgamečiai ryšiai su asmenimis, kurie siejami su Rusijos žvalgybos tarnybomis, aukštas pareigas Rusijoje užimančiais pareigūnais, veikla Rusijos režimui strategiškai svarbiuose ekonomikos sektoriuose bei sąsajos su Rusijos įtakos operacijomis užsienyje ir galimybėmis, naudojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasu nekontroliuojamai lankytis Lietuvoje bei Šengeno erdvėje, sudaro galimybes Rusijos Federacijos institucijoms ir žvalgybos tarnyboms vykdyti prieš Lietuvos Respublikos interesus nukreiptą veiklą – žvalgybos, įtakos operacijas, taip pat siekti atstovauti jų interesams.

VSD vertinimu, šios aplinkybės kelia grėsmę Lietuvos Respublikos saugumo interesams.

Pažymėtina, kad J. Kudimov, 1998 m. įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę, nuslėpdamas kai kuriuos savo biografijos faktus – nepateikė informacijos apie jo darbą Sovietų Sąjungos valstybės saugumo komitete (KGB), ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybomis.

J. Kudimov prisiekė Lietuvos Respublikai būti ištikimas, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, tačiau savo veiksmais nesilaiko duotos priesaikos ir, glaudžiai bendradarbiaudamas bei veikdamas kartu su Lietuvos valstybei priešišku režimu, Rusijos Federacijos žvalgybos tarnybomis, diskredituoja Lietuvos vardą bei kelia grėsmę Lietuvos Respublikos saugumo interesams.