Praėjusiais metais valstybės valdomos įmonės sutaupė beveik 13 GWh energijos

0
Praėjusiais metais valstybės valdomos įmonės sutaupė beveik 13 GWh energijos
Share

Praėjusiais metais pagal su Energetikos ministerija sudarytus susitarimus valstybės valdomos įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Amber Grid“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ sutaupė 12,93 GWh energijos. Dėl įdiegtų įvairių taupymo priemonių įmonės kasmet racionaliau vartos energiją, o iki 2030 m. suminis sutaupytos energijos kiekis sieks beveik 117 GWh. Tiek elektros energijos visa Lietuva suvartoja maždaug per 4 dienas.

2022 m. pabaigoje Energetikos ministerija papildomai sudarė energijos sutaupymo susitarimus su 24 valstybės valdomomis įmonėmis, pagal kuriuos planuojama sutaupyti 3,7 TWh galutinės energijos iki 2030 m. Tai sudaro beveik 10 % bendro Lietuvos tikslo. 

Šiais metais energijos sutaupymo susitarimus planuojama sudaryti ir su energijai imliomis savivaldybių valdomomis įmonėmis.

„Valstybės valdomos įmonės rado tinkamus sprendimus, kurie ne tik efektyvins jų veiklą, mažins veiklos išlaidas, bet ir bus draugiškesni aplinkai ir prisidės prie nacionalinių energijos efektyvumo didinimo tikslų“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Energijos vartojimo efektyvumas yra svarbi Europos Sąjungos siekio iki 2050 m. neutralizuoti anglies dioksido poveikį aplinkai dalis ir siekdama mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro bei efektyviau vartoti energiją, Lietuva yra įsipareigojusi pasiekti ne mažiau kaip 39,35 TWh sutaupytos galutinės energijos rodiklį 2021–2030 m. laikotarpiu. 

Energijos sutaupymo susitarimai su įmonėmis yra tik viena iš daugelio nacionalinių politikos priemonių, kuriomis siekiama didinti energijos vartojimo efektyvumą.

Energijos sutaupymo susitarimų įgyvendinimo rezultatai kasmet skelbiami Energetikos ministerijos ir VšĮ Lietuvos energetikos agentūros interneto svetainėse. 

Daugiau informacijos: https://www.ena.lt/energijos-sutaupymo-susitarimai/