Kultūros viceministras R. Mikaitis: „Kultūros keliai yra svarbūs kuriant taikią Europą“

0
Kultūros viceministras R. Mikaitis: „Kultūros keliai yra svarbūs kuriant taikią Europą“
Share

Kultūros viceministras Rimantas Mikaitis Lodzėje, Lenkijoje, dalyvavo Europos Tarybos forume, skirtame kultūros kelių problematikai ir plėtrai. Viceministras teigė, kad turime visapusiškai išnaudoti kultūros kelių potencialą mums ir ateities kartoms, atsižvelgdami ir į Rusijos sukeltą karą Ukrainoje.

„Kultūros keliai yra viena iš priemonių, būtina taikai tarp Europos šalių kurti. Tačiau pirmiausia turime pasiekti teisingumą. Teisingumą dėl Rusijos nusikaltimų Ukrainoje ir prieš jos žmones. Įkurtas Ukrainai padarytos žalos registras yra pirmas žingsnis tarptautinio kompensavimo mechanizmo Rusijos agresijos aukoms link. Be to, jis leis reikalauti kompensacijos iš Rusijos už Ukrainos kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros sunaikinimą“, – forume kalbėjo R. Mikaitis, pažymėdamas, kad glaudesnis mūsų bendradarbiavimas su Ukraina ir parama jai bei ukrainiečiams bus labai svarbūs permąstant Europos istoriją, atkuriant mūsų kolektyvinę atmintį tarp Vakarų ir Rytų, Šiaurės ir Pietų.

Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos registras sukurtas pagal Europos Tarybos susitarimą Reikjavike (Islandija) šių metų gegužę. Iki šiol prie registro kaip narės arba asocijuotosios narės prisijungė 42 šalys ir Europos Sąjunga. Europos Taryba iš savo gretų yra pašalinusi Rusiją.

Šiuo metu iš viso sertifikuoti 47 Europos Tarybos kultūros keliai, einantys per daugiau nei 60 šalių. Lietuva prie Kultūros kelių programos prisijungė 2012 m. Per Lietuvą eina šie Europos Tarybos kultūros keliai: Santiago de Compostela piligrimų kelias, Hanzos kelias, Europinis žydų paveldo kelias, Impresionizmo kelias, EuroVelo 13 (Geležinės uždangos) kelias, Europos pasakų kelias.

Kultūros ministerijos nuotrauka