Lietuva ir dar 10 ES valstybių pasirašė bendrą deklaraciją dėl Sanglaudos politikos ateities po 2027 m.

0
Lietuva ir dar 10 ES valstybių pasirašė bendrą deklaraciją dėl Sanglaudos politikos ateities po 2027 m.
Share

2024-05-15

Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė dalyvavo Prahoje (Čekija)  vykusiame ministrų, atsakingų už Sanglaudos politiką, susitikime, kurio ašis – Sanglaudos politikos svarba skatinant tolygią ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą visoje Europos Sąjungoje (ES). Taip pat susitikime Lietuva kartu su dar 10 ES valstybių pasirašė bendrą deklaraciją dėl Sanglaudos politikos ateities po 2027 m.

„ES investicijos turi spręsti esminius ir svarbiausius šalių narių sanglaudos iššūkius, tuo pat metu turi būti pakankamai lanksti, kad galėtų susidoroti su sparčiais aplink mus vykstančiais pokyčiais. Šioje deklaracijoje įtvirtinome pasienio šalių specifiką ir iššūkius, kuriuos būtina spręsti. Būtent Sanglaudos fondų prioritetas turėtų būti investicijos, kurios turėtų leisti regionams rasti naujas augimo galimybes“, – pabrėžė finansų viceministrė V. Česnulevičiūtė-Markevičienė.

Pasak viceministrės, Sanglaudos politikos naujasis programavimo laikotarpis atrodytų dar toli, tačiau vis aktyviau įvairiuose formatuose diskutuojama, kaip šis laikotarpis turėtų atrodyti ateityje, kokius iššūkius reikėtų spręsti pirmiausia, kad jos naudą pajustų kiekvienas pilietis.

Prahoje 11 šalių ekspertai iš Lietuvos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos intensyviai diskutavo, kas kiekvienai šaliai yra svarbiausia, o tai, kas bendra visoms šalims – buvo įtvirtinta deklaracijoje.

Susitikimo metu pasirašyta bendra deklaracija dėl Sanglaudos politikos ateities po 2027 m.

„Svarbu, jog regionai bendradarbiautų ir dalintųsi vieni su kitais savo gerąja patirtimi, prisidėdami prie strateginės ES autonomijos. Regionai turi būti ne pasyvūs stebėtojai, o daugiausiai laimės valstybės narės, galinčios pasiūlyti ES savarankiškumą, atsparumą ir pasaulinį Europos pranašumą lemiančius sprendimus ar kompetencijas“, – sakė finansų viceministrė.

Susitikime kartu su ministrais dalyvavo ir ES Sanglaudos ir reformų komisarė Elisa Ferreira.