Aptarti gaisrų prevencijos ir bendradarbiavimo klausimai

0
Aptarti gaisrų prevencijos ir bendradarbiavimo klausimai
Share

2024-04-29

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai, specialistai, Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir daugiabučių namų administratoriai aptarė gaisrų prevencijos klausimus ir priemones, kurios padėtų užtikrinti gyventojų saugumą.

Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pabrėžė, kad pagal statistiką Druskininkuose kyla nedaug gaisrų, kuriuose nukenčia gyventojai, tačiau norint išvengti net ir pavienių atvejų, būtina imtis aktyvių prevencinių priemonių ir toliau tęsti šviečiamąją veiklą.

Druskininkų PGT pareigūnai atkreipė dėmesį į tai, kad daugiabučiuose, dažniausiai bendrabučiuose, siekdami pasididinti savo gyvenamąją erdvę ir privatizavę dalį bendrojo koridoriaus, žmonės patys susikuria sau spąstus: nelaimės atveju jie neturėtų jokio atsarginio išėjimo, o gaisro ar kitos nelaimės atveju tai ypač apsunkina gelbėtojų darbus. Be to, dažno daugiabučio balkonai ir juose esantys avariniai išėjimai būna užkrauti įvairiais daiktai. Kai kuriuose daugiabučiuose tokie išėjimai būna net užrakinti, kartais ir užmūryti.

Todėl pasitarimo metu nuspręsta, kad ir Druskininkų PGT, ir daugiabučių namų administratoriai atliks patikrinimus, ar nėra panašaus pobūdžio pažeidimų Druskininkų savivaldybėje esančiuose daugiabučiuose namuose.

Susitikimo metu atkreiptas dėmesys ir į dūmų detektorių svarbą. Kasmet šaltojo sezono pradžioje Druskininkų savivaldybės lėšomis sunkiau gyvenančių druskininkiečių namuose įrengiama keliasdešimt dūmų detektorių.  

Pasitarimo metu nuspręsta šiais metais peržiūrėti dūmų detektorių poreikį ir jų įrengti daugiau.

Druskininkų PGT atstovai akcentavo, kad butuose, individualiuose namuose ar sodo nameliuose privalo būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai.

Dūmų detektoriaus veikimo principas – reaguoti į dūmus ir degimo proceso metu susidariusias dujas bei ankstyvojoje gaisro fazėje duoti žmonėms aiškų signalą apie gaisro pavojų. Triukšmas pažadina net miegančiuosius ir leidžia žmonėms išsigelbėti patiems bei išsaugoti savo turtą.

Pasitarimo metu taip pat siūlyta gaisro atvejams sukurti algoritmą, kurio pagalba būtų greičiau pasidalijama informacija su namo administratoriumi, seniūnija bei kitais atsakingais specialistais, kurių pagalba reikalinga dėl patekimo į patalpas, elektros išjungimo, pagalbos gyventojams klausimais.