G. Skaistė: „Lietuva įsitvirtina kaip Baltijos regiono žaliųjų finansų lyderė“

0
G. Skaistė: „Lietuva įsitvirtina kaip Baltijos regiono žaliųjų finansų lyderė“
Share

2024-04-23

Finansų ministrė Gintarė Skaistė kasmetiniame renginyje „Tvarumo forumas 2024“ pristatė Lietuvos, kaip regiono žaliųjų finansų lyderės, siekį. Finansų ministerija, kartu su Žaliųjų finansų institutu ir „Rockit Vilnius“ sukvietė įvairių sektorių lyderius, novatorius ir pokyčių kūrėjus į tvarumo forumą, kurio pagrindinė tema „Žaliųjų finansų ekosistemos puoselėjimas siekiant tvaraus verslo augimo“.

„Lietuvai siekiant sėkmingai pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos, būtina sutelkti tiek viešojo sektoriaus, tiek privačių investuotojų lėšas. Finansų ministerijos ir partnerių nuosekliai kuriama žaliųjų finansų ekosistema didina Lietuvos patrauklumą tiems, kurie renkasi investuoti į perspektyvius žaliuosius finansinius produktus“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pasak ministrės, įsteigusi Žaliųjų finansų institutą, Lietuva tampa Baltijos regiono žaliųjų finansų centru, o institutas turėtų tapti patikimu partneriu visiems, kuriems prireiks informacijos, konsultacijų, veiksmų koordinavimo plėtojant tvarius projektus. Tai svarbus žingsnis link žalesnės, tvaresnės ir energetiškai nepriklausomos Lietuvos.  

Numatyta, kad Žaliųjų finansų institutas taps žaliųjų finansų „šeimininku“ – jo darbotvarkėje ir efektyvus bei patogus žaliųjų duomenų sutvarkymas: institutas užtikrins prieigą prie duomenų norintiems investuoti ir padės sisteminti duomenis tiems verslams, kurie siekia tokias investicijas pritraukti.

Instituto veikloje numatyta didinti visuomenės finansinį raštingumą – tai ugdys piliečių gebėjimą priimti racionalius sprendimus renkantis iš kelių finansinių paslaugų alternatyvų, didins atsparumą sukčių apgaulėms.

Ministrė G. Skaistė taip pat pristatė Finansų ministerijos kartu su įvairių sričių politikos formuotojais parengtą ambicingą 2023–2026 m Žaliųjų finansų veiksmų planą, kurio tikslas – ne tik remti žaliųjų finansų plėtrą Lietuvoje, bet ir sukurti palankią ekosistemą žaliosioms investicijoms ir tokiu būdu prisidėti prie spartesnės Lietuvos ekonomikos žaliosios pertvarkos.

Visą finansų ministrės pristatymą „Tvarumo forume“ rasite čia.