Energetikams lieka tie patys profesiniai reikalavimai

0
Energetikams lieka tie patys profesiniai reikalavimai
Share

2023-12-20

Seimas nusprendė netaikyti aukštesnių išsilavinimo reikalavimų profesinės patirties turintiems energetikos specialistams. Teikiant siūlymus ir diskusijų metu įvertinta, kad šiuo metu trūksta  aukštos kvalifikacijos elektros ir dujų įrenginius prižiūrinčių specialistų bei energetikoje nuolat vykdomos specialistų atestacijos, formuojasi profesinė patirtis,  todėl leidžiama ilgiau dirbantiems energetikos inžinieriams turėti ir žemesnį nei aukštąjį koleginį išsilavinimą. 

„Priimtas sprendimas leidžia darbo rinkoje išlaikyti daugiau patyrusių ir didelę patirtį turinčių darbuotojų. Taip pat turime  taip pat pabrėžė, kad į energetikos ir inžinierines studijas stoja per mažai žmonų, todėl jų labai trūksta, be to, daugiau specialistų reikia dėl energetikos plėtros ir pramonės elektrifikacijos.“, – teigia Energetikos viceministrė Inga Žilienė. 

Energetikos įmonėse yra apie 30 000 atestuotų inžinerinių kategorijų energetikos darbuotojų, iš jų privalomojo aukštojo koleginio arba jam prilyginto išsilavinimo neturi apie 5 proc. darbuotojų. Darbuotojai eilę metų buvo sėkmingai atestuojami  ir sukaupę ilgametę profesinę patirtį, įgiję reikiamas kompetencijas ir sėkmingai atlieka savo funkcijas.

„Šiuo metu energetikos sektoriuje yra apie 2 tūkstančiai darbuotojų, kuriems šiuo metu būtų aktualus aukštojo mokslo reikalavimas. Daugelis jų ilgamečiai specialistai. Pavyzdžiui, vien bendrovėje „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) tokių yra apie 120. Didelė patyrusio personalo kaita energetikos sistemą ne stiprintų, o įmonėms sukeltų atneštų papildomų iššūkių“, –  sakė   Energetikos ministerijos Energetinio saugumo grupės vadovo Dainius Bražiūnas.

Už tokias Energetikos įstatymo pataisas antradienį balsavo 71 parlamentaras, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 18.   

„Amber Grid” nuotrauka