G. Skaistė: „Moldovos prisijungimas prie Europos Sąjungos – strateginis Lietuvos interesas“

0
G. Skaistė: „Moldovos prisijungimas prie Europos Sąjungos – strateginis Lietuvos interesas“
Share

2024-05-15

Jerevane su Moldovos vicepremjeru bei ekonomikos ir skaitmenizacijos ministru Dumitru Alaiba susitikusi finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymėjo, jog Lietuva aktyviai palaiko šalies siekį tapti Europos Sąjungos nare ir yra pasirengusi dalintis patirtimi bei ekspertine pagalba, kad šaliai būtų lengviau pasiekti šį tikslą.

„Moldovos įstojimas į Europos Sąjungą atitinka Lietuvos strateginius interesus, stiprinant demokratiją ir geopolitinį regiono saugumą. Aktyviai palaikome Moldovos ambiciją įgyvendinti narystei reikalingas reformas, todėl esame pasirengę ne tik dalintis Lietuvos sukaupta patirtimi ir ekspertine pagalba, bet ir stiprinti dvišalį bendradarbiavimą tokiose srityse kaip kapitalo rinkų vystymas ir finansinės technologijos“, –  sakė ministrė G. Skaistė.

Susitikimo metu ministrai taip pat kalbėjo apie būtinybę stiprinti Moldovos žmogiškąjį kapitalą, gerinti investicinę aplinką šalyje ir būdus pritraukti užsienio investuotojus.

Dvišalis ministrų susitikimas įvyko Armėnijos sostinėje šiomis dienomis vykstančio Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) metinio susitikimo kontekste. Ministrė G. Skaistė pirmininkaus šių metų susitikimo atidarymo sesijai.