Diskusija „Tarp eilučių“ kviečia aptarti jaunimo požiūrį į svarbių valstybės datų minėjimą

0
Diskusija „Tarp eilučių“ kviečia aptarti jaunimo požiūrį į svarbių valstybės datų minėjimą
Share

Tęsdama renginių ciklą „Tarp eilučių“ Kultūros ministerija spalio 3 d. 17.30 val. kviečia į diskusiją „Kokių valstybinių švenčių ir minėjimų nori jaunoji karta?“.

Valstybinės šventės ir minėjimai gali būti aktualūs ne tik išlaikydami geriausias savo tradicijas, bet ir nuolat besikeisdami, atliepdami tiek bendrai visuomenės, tiek atskirų jos narių lūkesčius. Tokio pokyčio poreikį parodo ir Kultūros ministerijos užsakymu atliktas tyrimas, kuriame nagrinėti valstybinių švenčių, atmintinų dienų ir atmintinų metų organizavimo bei koordinavimo aspektai.

Šioje diskusijoje dalyviai aptars, kiek šiuolaikinė jaunimo kultūra palanki minėti valstybines šventes ir svarbiausias istorines datas, kaip jaunoji karta turėtų minėti skaudžiausias praeities datas, taip pat diskutuos apie tai, kaip rasti pusiausvyrą tarp tradicijų, rutinos bei naujų formų paieškų.

Diskusijoje dalyvaus Kauno miesto muziejaus istorikas dr. Simonas Jazavita, visuomenininkė, komunikacijos ekspertė, LRT radijo laidos „Vardan tos“ autorė Luka Lesauskaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto studentė Mūza Svetickaitė, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytojas Tomas Vaitkūnas. Diskusiją moderuos Lietuvos istorijos instituto doktorantė, visuomenininkė Ieva Šimanauskaitė.

Kultūros ministerijos renginių ciklas „Tarp eilučių“ kviečia pažvelgti į įvairias kultūros sritis ir reiškinius pilietiškumo bei medijų ir informacinio raštingumo aspektais.

Diskusija vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvėje, ji taip pat bus transliuojama Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje.