Diskusija „Tarp eilučių“ vėl keliasi į Birštoną

0
Diskusija „Tarp eilučių“ vėl keliasi į Birštoną
Share

Kultūros ministerija šį šeštadienį, rugpjūčio 26 d., 12.30 val. kviečia į diskusijų festivalyje „Būtent!“ Birštone vyksiančią diskusiją „Tarp eilučių“: dirbtinis intelektas ir autorių teisės“.

Joje bus aptariama autorystės suteikimo dirbtinio intelekto sukurtiems kūriniams problematika ir tikslingumas, su tuo susijusi autorių teisių apsauga, kiti šioje srityje kylantys iššūkiai, įskaitant ir galimus klastojimo atvejus, kai dirbtinio intelekto sukurti kūriniai pateikiami kaip žmogaus.

Autorių teisių suteikimas dirbtinio intelekto sukurtiems kūriniams reikštų, kad dirbtinį intelektą laikome autoriumi, tuo pačiu lyg ir pripažindami jį disponuojant tokiais pačiais teisiniais gėriais kaip žmogus – garbe, orumu, finansiniais interesais.

Diskusijoje dalyvaus Vilniaus universiteto (VU) profesorius, intelektinės nuosavybės teisės ekspertas Ramūnas Birštonas, VU dėstytojas, asmens duomenų apsaugos specialistas Mykolas Okulič-Kazarinas, menotyrininkė, kultūros politikos tyrinėtoja dr. Skaidra Trilupaitytė.

Diskusiją moderuos Kultūros ministerijos darbuotojas, autorių teisių specialistas Aurimas Šimeliūnas.

Renginys yra Kultūros ministerijos organizuojamo renginių ciklo „Tarp eilučių“, skirto aptarti medijų ir informacinį raštingumą įvairiose kultūros srityse, dalis. Į diskusijų festivalio „Būtent!“ programą šio ciklo diskusija įtraukiama jau trečią kartą.

Diskusija bus transliuojama ir Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje.