Didėja kompensacinės išmokos buvusiems teatrų, koncertinių įstaigų ir cirko kūrybiniams darbuotojams

0
Didėja kompensacinės išmokos buvusiems teatrų, koncertinių įstaigų ir cirko kūrybiniams darbuotojams
Share

Balandžio 1 d. įsigalioja Profesionaliojo scenos meno įstatymo nauja redakcija. Nuo šios datos nuo 490 eurų iki 637 eurų didinamos kompensacinės išmokos profesionaliojo scenos meno įstaigų (teatrų, koncertinių įstaigų ir cirko) kūrybiniams darbuotojams, kurie viešo spektaklio, koncerto ar kito renginio metu atliko profesionaliojo scenos meno kūrinius  ir dėl profesijos specifikos negali dirbti pagal įgytą specialybę ir dėl to buvo nutraukta jų darbo sutartis.

Šie kūrybiniai darbuotojai – tai dirigentai, orkestrų, instrumentinių ansamblių muzikantai, cirko artistai, dramos bei lėlių teatrų aktoriai.

Padidinta kompensacinė išmoka bus mokama gegužės mėnesio antroje pusėje už balandžio mėnesį, nes šios išmokos mokamos už praėjusį mėnesį.

Atkreipiame senatvės pensiją gaunančių minėtų artistų dėmesį, kad jei Jūsų senatvės pensijos dydis yra mažesnis už 637 eurus, kviečiame kreiptis į Kultūros ministeriją dėl kompensacinės išmokos skyrimo. Tokiu būdu Jums greta senatvės pensijos bus mokamas kompensacinės išmokos ir senatvės pensijos skirtumas. Daugiau informacijos paskambinus telefonu +370 608 45 519.