Būtingėje surengtos priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pratybos

0
Būtingėje surengtos priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pratybos
Share

Birželio 8 d. akcinėje bendrovėje „ORLEN Lietuva“  vamzdynų ir terminalo operacijų padalinyje, Būtingėje, vyko mokomosios taktinės pratybos. Jų metu buvo imituotas naftos rezervuaro gaisras visame talpyklos plote. Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus ryšių punkto dispečeris imitavo pajėgų iškvietimą.

Pratybose dalyvavo trys Mažeikių objektinės priešgaisrinės valdybos komandos, taip pat Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos.

Priešgaisrinėms pajėgoms buvo skirta atlikti degančio rezervuaro žvalgybą, įjungti šalia esančio rezervuaro aušinimą ir ruoštis putų atakai. Kartu su vandens putų patranka AMBASADOR ir lafetiniais švirkštais degančio rezervuaro gesinimo operacijoje buvo naudojamas ir alkūninis keltuvas. Ugniagesiai gelbėtojai su užduotimis susitvarkė puikiai ir imituotas gaisras buvo likviduotas.

Šie užsiėmimai padėjo tobulinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą likviduoti ekstremaliuosius įvykius AB „ORLEN Lietuva“ teritorijoje, sustiprino įvairaus lygio vadovų incidentų likvidavimo vadovavimą ir bendradarbiavimą su Būtingės terminalo personalu. Įgyta patirties koordinuojant veiksmus su kitomis tarnybomis,  buvo patikrinta gesinimo įranga, priešgaisrinis vandentiekis ir gaisrinė technika bei įranga. Pratybos, imituojant galimą įvykį ir veiksmus, visiems dalyviams padėjo įgyti vertingos patirties.

Užsiėmimai truko 2 valandas. Jas stebėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai ir pareigūnai iš kitų priešgaisrinių gelbėjimo valdybų. Po pratybų buvo surengtas jų aptarimas. Savo pastebėjimus ir pasiūlymus jo metu išdėstė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausiasis patarėjas Vladislav Zapolskij.