Vilniuje pirmą kartą viešėjo Japonijos leidėjų delegacija

0
Vilniuje pirmą kartą viešėjo Japonijos leidėjų delegacija
Share

2024-02-27

Vasario 21–23 dienomis Vilniuje viešėjo 8 Japonijos leidyklų atstovų delegacija. Šis pirmasis japonų leidėjų tiriamasis vizitas Lietuvoje vizitas surengtas kaip Europos Sąjungos delegacijos Japonijoje finansuojamos Europos šiuolaikinės literatūros sklaidos iniciatyvos „narrating eu:rope“ dalis.   

Leidėjai, atstovaujantys senas tradicijas turinčioms įtakingoms leidykloms „Shinchocha“, „Hakusuisha“, „Kawade Shobo Shinsha“, „Sakuhinsha“, „Poplar“, „Shoshikankanbou“ bei nepriklausomų literatūros redaktorių įkurtoms leidykloms „Editorial republica“ ir „Green seed books“, lankėsi Vilniaus knygų mugėje, dalyvavo jos atidaryme, susitiko su lietuvių leidėjais, klausėsi apžvalginės paskaitos apie lietuvių literatūrą, susipažino su Lietuvos kultūros instituto administruojamomis literatūros vertimų ir leidybos skatinimo programomis, sudarinėjo juos dominančių lietuvių autorių sąrašus bei pristatė savo atstovaujamas leidyklas.

Per šį vizitą leidėjai turėjo progų plačiau susipažinti su Lietuva, jos istorija, visuomene, kultūra. Leidėjai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Vilnių, lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vilniaus universitete, Azijos ir transkultūrinių studijų institute, kur susitiko su jo vadovais bei Japonijos specialistus ir japonų literatūros vertėjus ugdančiais dėstytojais.

Po apsilankymo Vilniuje delegacija išvyko į Rygą ir Taliną. Japonų leidėjų tiriamąjį vizitą po Baltijos šalis organizavo „narrating eu:rope“ iniciatyvą koordinuojantis Goethe institutas Tokijuje. Programą Lietuvoje parengė ir įgyvendino bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos kultūros atašė Japonijoje.

Plačiau apie inciatyvą „narrating eu:rope“ – anglų ir japonų kalbomis parengtoje svetainėje www.eubungaku.jp.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka