Ieškoma Lietuvos komercijos atašė Suomijoje

0
Ieškoma Lietuvos komercijos atašė Suomijoje
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą komercijos atašė pareigoms Suomijoje. Kandidatų paraiškų laukiama ik š. m. kovo 20 dienos.  

„Suomija yra artima mūsų kaimynė ir viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių Baltijos jūros regione. Tikimės, kad naujasis komercijos atašė padės ne tik palaikyti intensyvią ir dinamišką mūsų šalių ekonominę partnerystę, bet ir Lietuvos verslui rasti naujų kelių įsitvirtinti šioje Šiaurės rinkoje, plėsti  lietuviškų prekių eksportą ir didinti Suomijos investicijų ir turistų srautus mūsų šalyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Suomija pasižymi didžiuliu potencialu inovacijų srityje. Lietuvoje turime daug jaunų, veržlių, augančių bendrovių ir startuolių, tad reikia ieškoti nišų intensyvesniam bendradarbiavimui mokslo ir inovacijų srityje bei pasinaudoti gerąja Suomijos patirtimi“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Į komercijos atašė pareigas Suomijoje gali pretenduoti asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia.  

2022 m. Suomija tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 16 vietą pagal prekybos apyvartą,
17 – pagal eksportą  ir 15 – pagal importą. 2022 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 2,06 mlrd. eurų, eksportas į Suomiją – 793,3 mln. eurų, importas – 1,27 mlrd. eurų. Pernai lietuviškos kilmės prekių eksportas į Suomiją siekė 562,5 mln. eurų.

Suomijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2022 m. 3 ketvirtį siekė 708,36 mln. eurų, o Lietuvos tiesioginės užsienio investicijos Suomijoje – 37,40 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuva turi 16 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje, taip pat 1 prekybos atstovą Taipėjuje.