Su Prancūzijos kultūros ministre S. Kairys aptarė ilgalaikį kultūrinį bendradarbiavimą

0
Su Prancūzijos kultūros ministre S. Kairys aptarė ilgalaikį kultūrinį bendradarbiavimą
Share

2024-03-13

Tęsdamas vizitą Paryžiuje, kur pristatytas rudenį vyksiantis Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024, kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Prancūzijos kultūros ministre Rachida Dati. Susitikime aptarti pagrindiniai Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 akcentai, pabrėžta ilgalaikio bendradarbiavimo svarba ir jo tęstinumas pasibaigus šiam sezonui. S. Kairys pakvietė R. Dati atvykti į Lietuvą dar iki Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 pradžios.

Paryžiuje kultūros ministras taip pat dalyvavo „Lietuvos sodų“ inauguracijoje. Tai pirmoji vieta Prancūzijos sostinėje, siejama su Lietuvos vardu, įkurta netoli dabartinės Lietuvos ambasados ir priešais istorinę mūsų ambasadą, kurios netekome po sovietų okupacijos.

Viešėdamas Paryžiuje, S. Kairys lankėsi Prancūzijos nacionalinės bibliotekos Rišeljė padalinyje, kuriame saugoma per 1500 garsių Lietuvos fotografų nuotraukų. Šią kolekciją sudaro fotografijos, kurias XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje Prancūzijos nacionalinei bibliotekai padovanojo patys lietuvių fotografai, siųsdami jas paštu ir taip skleisdami žinią apie Lietuvos fotografiją už tuo metu pasaulį skaldžiusios geležinės uždangos ribų.

Kultūros ministras kartu su Lietuvos ir Prancūzijos prezidentais Invalidų šv. Liudviko katedroje klausėsi pianistų Mūzos Rubackytės ir Simono Poškos koncerto – Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 preliudo.

Kultūros ministerijos nuotrauka