Vokietijoje vykusiame forume aptarta Baltijos jūros regiono energetikos plėtra

0
Vokietijoje vykusiame forume aptarta Baltijos jūros regiono energetikos plėtra
Share

Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė rugpjūčio 31 d.–rugsėjo 1 d. dalyvavo Vokietijoje vykusiame Ekonomikos forume, skirtame aptarti jūros vėjo klausimus, bei investuotojams ir vystytojams pristatė Baltijos jūros regiono energetikos ekosistemos viziją.
 
„Baltijos jūros regionas turi vieną didžiausių augimo potencialų vystant ateities energetikos produktus, tokius kaip elektra, vandenilis. Tačiau šio potencialo nebūtų galima pasiekti be bendradarbiavimo ir partnerystės planuojant bei plėtojant regioninę vandenilio ir elektros energijos infrastruktūrą, – forumo atidarymo kalboje pažymėjo viceministrė D. Garbaliauskaitė. – Energetikos pertvarkos negali atlikti viena ministerija, viena įmonė ar vienas sektorius – energetikos strategija taps įvairių sričių bendradarbiavimo gairėmis. Taip pat ne mažiau svarbus yra ir tarptautinis bendradarbiavimas, ypač tarp kaimyninių šalių.“
 
Forumo metu viceministrė taip pat įteikė apdovanojimą 2022 m. geriausiam Vokietijos jūros vėjo jėgainių parkui. Apdovanojimas atiteko įmonei „EnBW Albatros GmbH & Co. KG“. Tai – viena didžiausių energijos tiekimo įmonių Vokietijoje ir Europoje, kurioje dirba daugiau nei 21 000 darbuotojų ir tiekia elektros, dujų, vandens ir energijos sprendimus bei energetikos pramonės paslaugas maždaug 5,5 mln. klientų.
 
Jau dvyliktą kartą rengiamame forume susitinka jūros vėjo energijos pramonės lyderiai – verslo, mokslo ir politikos atstovai, siekiant tolesnio postūmio jūros vėjo energijos pramonei, skatinant partnerystę tarp dalyvių ir verslo plėtrą.