Kauno apskrities viešoji biblioteka grįžta į rekonstruotas erdves Mažajame ąžuolyne

0
Kauno apskrities viešoji biblioteka grįžta į rekonstruotas erdves Mažajame ąžuolyne
Share

2024-01-19

Po pustrečių metų vykusios rekonstrukcijos atidaryta Kauno apskrities viešoji biblioteka Mažajame ąžuolyne, kauniečių vadinama tiesiog Ąžuolyno biblioteka.

Pasak kultūros ministro Simono Kairio, sėkmingas šio ambicingo projekto finišas ženklina išties ypatingų metų pradžią, kai visoje Lietuvoje bus naujai ar po rekonstrukcijos atidaroma daugybė kultūros įstaigų – bibliotekų, muziejų, koncertinių erdvių.

„Šiuolaikinė biblioteka turi atitikti visus šiuolaikinio žmogaus poreikius, kurie neapsiriboja vien gausiais knygų fondais, nors jie, žinoma, išlieka viena esminių bibliotekos vertybių. Tačiau taip pat labai svarbu ir kokybiškos paslaugos, prieinamumas įvairioms visuomenės grupėms, šiuolaikinės technologijos, galų gale – ir jauki, komfortiška aplinka. Neabejoju, kad po rekonstrukcijos į bibliotekos erdves grįšiantys lankytojai įvertins visus šiuos privalumus ir dar dažniau pravers Ąžuolyno bibliotekos duris“, – teigė S. Kairys.

Rekonstruojant 1986 m. statytą pastatą buvo atlikti jo šiltinimo, techninės būklės atnaujinimo, taip pat paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo darbai. Lankytojus biblioteka pasitiks ne tik atnaujintomis erdvėmis, bet ir atvers dar daugiau galimybių dalyvauti įvairiuose renginiuose, susikaupti individualiam darbui, patogiau naudotis informaciniais ištekliais.

Lankytojų patogumui į bibliotekos pastatą bus galima patekti per du aukštus. Pirmojo aukšto įėjimas ir atnaujintas liftas pritaikyti žmonėms su negalia, taip pat patogūs tėvams su vaikų vežimėliais. Ieškančiųjų vietos darbui ar bendradarbystei lauks individualaus darbo kambariai ir grupinio darbo erdvės. Po rekonstrukcijos įrengtos dvi modernios renginių salės bei parodoms ir kitoms kilnojamoms ekspozicijoms skirta erdvė. Bibliotekoje atnaujintos skaityklos, mokymų klasė – Žinių buveinė, veiks Tylioji skaitykla, skirta nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui.

Atnaujinant bibliotekos pastatą nuo 2019 m. kompleksiškai, bendradarbiaujant su Kultūros ir Energetikos ministerijomis, įgyvendinti du investicijų projektai, finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Jų bendra vertė – 17,65 mln. eurų. Išsaugota dalis autentiškų elementų, jie derinami prie modernaus interjero dizaino. Bibliotekos pastato modernizacijos projekto vadovas – Raimundas Labutis, architektai – Ramūnas Grubinskas, Laura Amankavičiūtė, Laima Čijunskaitė.

Mažajame ąžuolyne įsikūrusios modernizuotos Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) atidarymą lydės daugiau nei mėnesį truksiantys renginiai.

Ąžuolyno bibliotekos nuotrauka