Su naujuoju Lenkijos transporto ministru Varšuvoje susitikęs M. Skuodis pasiūlė organizuoti reguliaraus traukinio maršrutą iki Ukrainos

0
Su naujuoju Lenkijos transporto ministru Varšuvoje susitikęs M. Skuodis pasiūlė organizuoti reguliaraus traukinio maršrutą iki Ukrainos
Share

2024-02-05

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, pirmadienį Varšuvoje susitikęs su naujuoju Lenkijos infrastruktūros ministru Dariuszu Klimczaku, aptarė galimybę organizuoti reguliarų krovininio traukinio maršrutą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, kuris leistų kuo efektyviau išnaudoti esamą infrastruktūrą ir užtikrinti greitesnį krovinių iš Ukrainos tranzitą. Ministrai taip pat aptarė kartu plėtojamus naujus krovinių gabenimo koridorius tarp Baltijos šalių jūrų uostų ir Ukrainos, bendrai vykdomus transporto infrastruktūros projektus.

„Bendros šalių pastangos, planuojant naujus logistinius maršrutus su Ukraina, šiuo metu yra kritiškai svarbios. Glaudus Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas ypač būtinas, gerinant Baltijos ir Vidurio Europos šalių susisiekimą, o drauge ir galimybę patogiai keliauti bei gabenti krovinius“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Lietuvos susisiekimo ministro teigimu, Lietuva, Lenkija ir Ukraina galėtų sutarti dėl sąlygų reguliariam krovininių traukinių judėjimui. Pažymėta, kad reguliaraus traukinio sėkmė abiejose šalyse galėtų paskatinti investicijas į papildomus krovos pajėgumus ir geležinkelio linijų modernizavimą.

Susitikime su Lenkijos kolega M. Skuodis pabrėžė, kad naujasis transeuropinio transporto tinklas (TEN-T) suteikia puikią galimybę plėtoti europinės vėžės koridorių tarp Baltijos regiono ir Ukrainos. Naujojo TEN-T tinklo projekte jau numatyta papildoma Šiaurės–Baltijos jūrų koridoriaus jungtis su Ukraina per Dorohusko–Jagodino sienos kirtimo punktą – arčiausiai tarp Lietuvos, Baltijos šalių ir Ukrainos esanti transporto jungtis.

Lietuvos siūlymu naujasis TEN-T papildytas europine geležinkelio vėže į Klaipėdą, jame numatytos naujos karinio mobilumo jungtys tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Šiuo metu pirmininkaudama Tarptautiniam transporto forumui – didžiausiai tarptautinei transporto organizacijai – Lietuva drauge su Švedija, Ukraina, Kanada įsteigė specialią paramos Ukrainai platformą „CIG4U“, skirtą šalies transporto infrastruktūros atstatymui remti. Pasak M. Skuodžio, tai taip pat svarbi iniciatyva, siekiant rasti daugiau patikimų kelių ir būdų Ukrainos grūdams pasiekti pasaulio rinkas.

Šiaurės ir pietų krypties transporto koridoriaus nuo Baltijos šalių uostų iki Juodosios jūros stiprinimui bei Ukrainos atstatymui daug dėmesio bus skiriama ir šį balandį Lietuvoje vyksiančiame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime.

Lenkijos infrastruktūros ministerijos nuotrauka