Moksleivės Emilija Rimšelytė iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos ir Rusnė Satkauskaitė iš Riešės gimnazijos apsilankė Energetikos ministerijoje. Šiemet jau 15-tą kartą vykstančio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės turėjo galimybę įsitikinti, kad energetika – tai labai plati ir inovatyvi sritis, kurios įtaka mūsų kasdienybėje itin didelė.
„Jei anksčiau kalbėjome, kad IT pati perspektyviausia profesinė sritis, tai šiandien galime teigti, kad energetikos progresas ir plėtra specialistams suteikia dideles savirealizacijos perspektyvas“, – kalbėjo energetikos ministras Dainius Kreivys susitikime su moksleivėmis.
Projekto dalyvės domėjosi apie ministerijos vykdomus projektus, kokios modernios technologijos svarbios mūsų energetikos sektoriaus ateičiai, susipažino ne tik su ministerijos padalinių, bet ir jos kuruojamų institucijų veikla.
Moksleivės dalyvavo susitikime su Lietuvos energetikos agentūros ekspertais, kurie pristatė vieną didžiausių Lietuvos valstybės tikslų – transformuoti energetikos sektorių, efektyviausiais ir pažangiausiais būdais pereinant prie 100 proc. atsinaujinančios energetikos, papasakojo apie Lietuvos drąsiai įgyvendinamus jūros vėjo parkų projektus, kuriamą žaliojo vandenilio sektorių ir energinį saugumą užtikrinančius valstybės sprendimus.
Taip pat moksleivės turėjo galimybę apsilankyti Ignalinos atominėje elektrinėje, „Energy cells“ Energijos kaupimo įrenginių sistemos Vilniaus baterijų parke ir pamatyti Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės Litgrid valdymo centro darbą.
Šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ skirta plačiau pažvelgti į Lietuvos valstybės prioritetus ir jos tapatybę. Visą savaitę projekto dalyviai turi galimybę lankytis įvairiose valstybinėse institucijose, iš arti susipažinti su institucijų darbuotojų bei politikų darbu. Savaitės praktiką moksleiviai atlieka jiems paskirtoje vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje.
Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių.