Architektūros įstatymo pakeitimuose – „Procentas kultūrai“

0
Architektūros įstatymo pakeitimuose – „Procentas kultūrai“
Share

2023-12-20

Kai rengiami architektūriniu, urbanistiniu, valstybiniu ar viešojo intereso požiūriu reikšmingų objektų architektūriniai konkursai, turi būti numatytos lėšos statinio meno kūriniams sukurti ir (ar) įsigyti. Tokia nuostata įteisinta antradienį Seimo priimtuose Architektūros įstatymo pakeitimuose.

Jeigu statinio statybai skiriamos valstybės biudžeto lėšos, turi būti numatoma ne mažiau kaip 1 procentas lėšų nuo statinio statybos sąmatinės vertės meno kūriniams sukurti ir (ar) įsigyti. Atvejais, kai valstybės lėšos tokio pobūdžio projektams neskiriamos, nuostata, kad turi būti numatomos lėšos statinio meno kūriniams sukurti ir (ar) įsigyti, išlieka, tačiau tam skirtinų lėšų kiekis įstatyme nenurodomas.

„18-osios Vyriausybės programoje numatyta įgyvendinti „Procento kultūrai“ schema atveria vis platesnes galimybes menininkams dalyvauti šiuolaikinės architektūros kūrime, o meno kūriniai neabejotinai praturtins kuriamas šiuolaikines erdves, padės užtikrinti kokybišką, jaukią ir estetišką aplinką, kuri svarbi žmonių gerovei ir sveikatai“, ­– sako kultūros ministras Simonas Kairys.

„Procento kultūrai“ Lietuvoje schemą Kultūros ministerija kartu su Aplinkos ministerija ir savivaldybėmis pradėjo įgyvendinti prieš metus, savanoriškai pasirašydamos susitarimą dėl meno ir dizaino viešosiose erdvėse.

Plačiau apie Architektūros ir susijusių įstatymų pataisas skaitykite čia.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotrauka